Cztery medale tenisistów AZS Poznań na MP kadetów

TENIS ZIEMNY

CZTERY MEDALE ZDOBYLI tenisiści AZS Poznań podczas rozegranych w Bydgoszczy mistrzostw Polski kadetów (do lat 16). Złoto wywalczył debel Barbara Sobaszkiewicz i Sylwia Zagórska. Sobaszkiewicz w singlu zdobyła srebrny medal (przegrała w finale z Sarą Czubak z Progresu Wrocław), a Zagórska indywidualnie brązowy. Wśród chłopców najlepiej spisał się Tomasz Mrozowski, który zakończył rywalizację na trzecim miejscu.

SZACHY

RADOSŁAW WOJTASZEK z PTSz Płock, mistrz świata i Europy juniorów został mistrzem Polski do lat 20 w szachach podczas zawodów rozgrywanych w Środzie Wielkopolskiej. Wojtaszek zapewnił sobie tytuł już na rundę przed końcem imprezy.

FUTSAL

TURNIEJE 1/16 FINAŁU PUCHARU POLSKI w futsalu zostaną rozegrane w niedzielę 13 lutego. W tej fazie do rywalizacji włączy się 11 zespołów pierwszoligowych, w tym Akademia Słowa Poznań. Poznaniacy zagrają na turnieju w Łodzi wraz z I-ligowym Owleksem Łódź i dwoma drużynami tzw. środowiskowymi: TPNP Kalisz i Drukarnią Art Janex Mała Serbia Warszawa. Awans zdobędą dwie najlepsze drużyny z każdego z ośmiu turniejów. Akademia Słowa nie pojedzie do Łodzi w najsilniejszym składzie, bo Klaudiusz Hirsch, Dariusz Motała i Dariusz Pieczyński reprezentować będą w tym czasie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w decydujących meczach Akademickiej Ligi Futsalu, w której są liderem.