Tenis stołowy. Eliminacje MP

Qin Liping z GLKS Mago Wanzl Scania Nadarzyn zajęła drugie miejsce w III Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w Gdańsku. Nie powiódł się natomiast start stołecznym pingpongistom, z których najlepszy - Dariusz Kiełb - zajął 12. miejsce. W turnieju startowało po 48 zawodników i zawodniczek.

Do gdańskiego turnieju zakwalifikowało się pięć pingpongistek i pięciu pingpongistów z Warszawy i okolic. Największe szanse na dobry występ miał Filip Młynarski, który po dwóch OTK zajmował w punktacji generalnej piąte miejsce, co było sporą niespodzianką, gdyż w lidze warszawiak prezentował się jesienią bardzo słabo. W miniony czwartek dobrze zagrał w zaległym meczu z MRKS Gdańsk, co jednak nie przełożyło się na występ indywidualny w Gdańsku. Na pięć meczów grupowych cztery przegrał po 0:3, a pokonał tylko Tomasza Redzimskiego. Jedynym pocieszeniem dla Młynarskiego było zwycięstwo nad reprezentantem Polski Jakubem Kosowskim.

Słabo poszło też drugiemu zawodnikowi Culani Warszawa Dariuszowi Kiełbowi, który przegrał wszystkie mecze grupowe, jednak wygrał dwa razy w turnieju pocieszenia i wśród warszawiaków był najlepszy.

Lepiej powiodło się paniom z Nadarzyna. Qin Liping, która niedawno narzekała na kontuzję barku, zagrała bardzo skutecznie, pokonując m.in. mistrzynię Polski Paulinę Narkiewicz. Dobrą formę pokazała też 19-letnia Marta Smętek, która startowała wprawdzie z gorszej pozycji, bo z kategorii II, ale wygrała wszystkie cztery pojedynki w grupie, a w grze o wejście do turnieju głównego rozgromiła 4:0 utytułowaną Kingę Stefańską.

Ogólnopolskie turnieje klasyfikacyjne są główną formą eliminacji do mistrzostw Polski. Z warszawiaków pewni udziału w MP, które odbędą się w pierwszym tygodniu marca w Gdańsku, są Filip Młynarski i Dariusz Kiełb z Culani Warszawa oraz Marcin Czerniawski, Dariusz Budzich i prawdopodobnie Artur Kalita z Tura Jaktorów. Wśród kobiet w MP zagrają na pewno Monika Perzyna i Marta Smętek.