Dyskobolia Grodzisk Wlkp. negocjuje w sprawie Tomasa Radzineviciusa

Dyskobolia Grodzisk Wlkp. chce pozyskać litewskiego napastnika Tomasa Radzineviciusa. Na testy do Grodziska ma przyjechać reprezentant Mołdawii Vadima Boreta

Groclin rozegra dziś o godz. 13 sparing w Szamotułach z Koroną Kielce. W meczu tym Radzinevicius nie zagra, bo wyjechał z Grodziska na zgrupowanie reprezentacji Litwy przed towarzyskim pojedynkiem z Gruzją. Czy wróci do Dyskobolii? Na razie nie wiadomo. Pewne jest, że gra Litwina spodobała się trenerowi Duszanowi Radolskiemu. - Jesteśmy nim zainteresowani. Teraz w sprawie transferu muszą się dogadać kluby, a potem jeszcze piłkarz musi zaakceptować nasze warunki - mówi Radolsky. Jeżeli negocjacje będą skuteczne, Radzinevicius przyjedzie do Wielkopolski po meczu z Gruzją.

Na zgrupowaniu swojej kadry narodowej jest też Mołdawianin Vadim Boret, którym od kilku tygodni interesuje się Dyskobolia. 29-letni piłkarz gra na pozycji lewego pomocnika, ostatnio występował w zespole mistrza Mołdawii Sheriffie Tiraspol. Teraz jest wolnym zawodnikiem, szukał klubu m.in. na Wschodzie, w ukraińskim Metaliście Charków. Do Polski ma przyjechać pod koniec tygodnia i wystąpić w sobotnim sparingu z Zagłębiem Lubin.

W eliminacjach do Euro 2004 Boret strzelił nawet gola, po którym Mołdawia nieoczekiwanie prowadziła 1:0 z Holandią. Mecz skończył się jednak wygraną "Pomarańczowych" 2:1.