Odra Wodzisław wygrała w sparingu z Widzewem Łódź

Odra Wodzisław wygrała wczoraj sparing z Widzewem Łódź na stadionie Koszarawy Żywiec.
Piłkarze z Wodzisławia w pierwszej połowie mieli zdecydowaną przewagę i mogli prowadzić nawet 6:0. - Chłopcy stwarzali sporo świetnych sytuacji strzeleckich, ale niestety często zawodziła skuteczność. Powodem mogły być warunki atmosferyczne, bo graliśmy na głębokim śniegu. Co prawda był wcześniej usuwany ratrakiem, ale nie da się o tej porze roku idealnie przygotować boiska - mówił Marek Bęben, drugi trener Odry. Mimo to wodzisławianie do przerwy prowadzili już 3:0. W drugiej połowie przewagę osiągnęli jednak goście, którzy zdołali strzelić Odrze dwa gole. - Chcieliśmy, żeby każdy dostał szansę gry i być może stąd taki przebieg meczu po przerwie. Nie wynik jest jednak najważniejszy, a możliwość zobaczenia każdego piłkarza - dodał Bęben.

Co ciekawe, w barwach Widzewa gościnnie wystąpił Łukasz Wojcieszak, na co dzień zawodnik Rozwoju Katowice.

Odra w środę w Wodzisławiu zagra o godz. 11 ze Szczakowianką Jaworzno. W sobotę podopieczni Franciszka Smudy zmierzą się o godz. 10.30 z Zagłębiem w Sosnowcu. Za tydzień wodzisławianie wylatują na zgrupowanie do Turcji.

Odra Wodzisław - Widzew Łódź 3:2 (3:0)

Strzelcy bramek: Odra: Masłowski (5.), Kubisz (14.), Woś (36.)

Widzew: Michalski (78.), Lato (88.)

Odra: Pawełek - Grzyb (55. Krysiński), Dymkowski, Drzymont (70. Oamen), Myszor (45. Szary) - Masłowski (55. Sikora), Muszalik (65. Kokoszka), Woś (45. Szymiczek), Kubisz (60. Adaszek), Rocki (60. Wieczorek) - Ziarkowski (45. Szewczuk)

Widzew: Piekutowski (60. Kościukiewicz) - Pawlak, Wawrzyniak, T. Michalski (60. Wojcieszak), Kubik - Szeremet, R. Michalski, Probierz, Lato - Folc, Egharevba.