Uciekający Bayern

Prowadzący w tabeli Bundesligi Bayern Monachium z pomocą sędziego pokonał Bayer Leverkusen i umocnił się na pozycji lidera

Decydująca akcja rozegrała się w 45. minucie i 21. sekundzie pierwszej połowy. Napastnik gospodarzy Paolo Guerrero oparł się w polu karnym Bayeru o kryjącego go Jensa Nowotnego. Peruwiańczyk przewrócił się, a sędzia Michael Weiner podyktował rzut karny zamieniony na bramkę przez Roya Makaaya. - Ta "jedenastka" to jakiś żart - mówił po meczu wzburzony trener Bayeru Klaus Augenthaler. Wtórował mu bramkarz Hans-Joerg Butt: - Po wyjściu na prowadzenie Bayern mógł grać z kontry.

I rzeczywiście w drugiej połowie piłkarze Bayernu czuli się pewniej i strzelili jeszcze jednego gola. "Aptekarze" tracą teraz do monachijczyków aż dziewięć punktów. Kibice Bayeru na zwycięstwo swojej drużyny w Monachium czekają już ponad 15 lat. 21 października 1989 roku "Aptekarze" wygrali 1:0, a jedynego gola strzelił Marek Leśniak. W sobotę bohaterem zespołu z Leverkusen mógł zostać Jacek Krzynówek, ale najlepszemu polskiemu piłkarzowi sytuacja z 16. minuty długo będzie śnić się po nocach. Miał doskonałą okazję do zdobycia bramki, mógł niemal zapytać się Olivera Kahna, w który róg strzelać. Polak zamiast przymierzyć, huknął potężnie... obok bramki. Oprócz tego "Krzynek" przeprowadził kilka rajdów i próbował dośrodkowań. Starał się nawet, z marnym skutkiem, uderzać z rzutu wolnego. Meczu z Bayernem reprezentant Polski na pewno nie zaliczy do udanych.

Dla Bayernu "zagrały" też inne drużyny z czołówki. Schalke Gelsenkirchen tylko zremisowało 2:2 z ostatnią w tabeli Hansą Rostock, a Stuttgart podzielił się punktami z FC Kaiserslautern.

Wyniki 20. kolejki:

Bayern Monachium - Bayer Leverkusen 2:0 (1:0) (Makaay 45 z karnego, Guerrero 68); VfL Bochum - Arminia Bielefeld 1:1 (1:1) (Madsen 19 z karnego - Buckley 29); Hannover 96 - Borussia Dortmund 1:3 (0:2) (Krupniković 72 z karnego - Koller 6, Ricken 30, 57); Hansa Rostock - Schalke 04 2:2 (0:1) (Prica 66, Arvidsson 73 - Sand 25, Ailton 90); FSV Mainz - Hertha Berlin 0:3 (0:1) (Basturk 27, 76, Neuendorf 70); FC Nuernberg - Hamburger SV 1:3 (0:1) (Vittek 82 - Takahara 31, 53, Lauth 90); VfB Stuttgart - FC Kaiserslautern 1:1 (1:0) (Kuranyi 15 - Engelhardt 61); Borussia Moenchengladbach - SC Freiburg 3:2 (2:1) (Sverkos 25, Sonck 30, 49 - Coulibaly 13, Reither 61); VfL Wolfsburg - Werder Brema 2:3 (1:0) (Brdarić 26, Thiam 50 - Klose 51, Magnin 59, Valdez 87)