Koszykarze 真br闚 pokonali SKS II Starogard Gda雟ki

Ma這 brakowa這, aby 真bry przegra造 pierwszy w sezonie mecz we w豉snej hali. Dopiero w ostatnich sekundach czwartej kwarty bia這stoczanie odrobili straty do SKS-u II Starogard Gda雟ki, kt鏎y ostatecznie pokonali 92:89
- Z tego meczu wyci庵niemy nauczk na przysz這嗆 - m闚i z ulg po ko鎍owej syrenie Tomasz Kujawa, kapitan bia這stockiego zespo逝.

To mia豉 by 豉twa wygrana wicelidera z Bia貫gostoku. Potwierdza to dystans dziel帷y dru篡ny w tabeli ligowej i to, 瞠 go軼ie do Bia貫gostoku przyjechali w zaledwie sze軼ioosobowym sk豉dzie z graj帷ym trenerem Romanem Olszewskim (w przesz這軼i koszykarzem pierwszoligowego Instalu Bia造stok).

Na pocz徠ku SKS prowadzi 8:0. 真bry odrobi造 ten dystans do ko鎍a kwarty, a nie potrafi造 odskoczy od rywali na wi璚ej ni kilka punkt闚. Drug parti podopieczni Jerzego Karpiuka wygrali oczkiem. Horror zacz掖 si w nast瘼nej. Od stanu 57:58 真bry tylko patrzy造, jak SKS zdobywa jedena軼ie oczek z rz璠u.

Gra pod presj

- Grali鄉y ospale, my郵eli鄉y, 瞠 mecz sam si wygra - m闚i Kujawa. - Gdzie w pod鈍iadomo軼i tkwi這, 瞠 rywale przyjechali tak skromnym sk豉dem, wi璚 powinni鄉y ich pokona. A przeciwnicy zagrali ambitnie, nie mieli nic do stracenia. Trafiali z nieprawdopodobnych pozycji.

Do ostatniej kwarty 真bry przyst瘼owa造 z 13-punktow strat. Jednak szybko j odrobi造, a po rzucie Grzegorza Szulca dystans zmniejszy si do dw鏂h oczek (79:81). Gdy wydawa這 si, 瞠 sytuacja jest opanowana SKS zacz掖 trafia. Na dwie i p馧 minuty przed ko鎍ow syren go軼ie prowadzili jeszcze siedmioma punktami (89:82).

真brom nie m鏬 pom鏂 Marcin Krajewski, kt鏎y z uwagi na kontuzje przygl康a si poczynaniom koleg闚 z trybun.

- Denerwowa貫m si bardziej, ni graj帷 na boisku - m闚i popularny "Cinek". - To straszne uczucie tak bezsilnie siedzie.

- Grali鄉y pod presj, przegrywaj帷 tracili鄉y szans na pierwsze miejsce w tabeli - dodaje Kujawa. - Jednak wyrwali鄉y rywalom zwyci瘰two.

S豉bsi najgorsi

Bia這stoczanie zacz瘭i si spieszy i pud這wali. Szukali szansy w rzutach za trzy punkty, ale bezskutecznie. Dopiero akcje Kujawy oraz Marcina Monacha na przestrzeni kilku sekund zmniejszy造 straty do trzech oczek. P騧niej rzuty osobiste celnie wykonywa Monach, a rzut Grzegorza Szulca na 38 sekund przed ko鎍em spotkania pozwoli 真brom obj望 prowadzenie. Na koniec rzuty osobiste Marka Kie販zewskiego ustali造 ko鎍owy wynik spotkania.

- By mo瞠 przyszed nasz s豉bszy dzie - zastanawia si trener Karpiuk. - Mieli鄉y pozycje rzutowe, ale ich nie wykorzystali鄉y, do tego dosz造 straty. Teoretycznie s豉bsi rywale s najgorsi. Potrafi u酥i czujno嗆. Potkni璚ie by這 blisko. Do ko鎍a rozgrywek zosta這 jedena軼ie kolejek, r騜ne cuda b璠 si zdarza造. Oby nie z naszym udzia貫m. Limit tak dramatycznych spotka chyba ju wyczerpali鄉y.

狹BRY BIAΧSTOK - SKS II STAROGARD GDA垶KI 92:88.

Kwarty: 21:21, 25:24, 18:32, 28:11.

真bry: Monach 18, Zadykowicz 17, Misiewicz 14, Szulc 12, Kujawa 8 oraz Kie販zewski 13, Zar瑿a 6, Byliniak 2, Zabielski 2.

Pozosta貫 wyniki 20. kolejki: Rawia Rawicz - Mag Rys Zgierz 82:89; SMS PZKosz. Kozienice - Tarnovia Tarnowo Podg鏎ne 75:68; AZS Szczecin - Sudety Jelenia G鏎a 76:92; Legion Legionowo - Polonia II Warszawa 92:72; 奸御k II Wroc豉w - Stal II Ostr闚 Wielkopolski 70:67; Znicz Pruszk闚 - Polonia Leszno 91:55; Piotrcovia Piotrk闚 Trybunalski - AZS Politechnika Gda雟ka 90:69. Wynik z 19. kolejki: Mag Rys Zgierz - SMS PZKosz. Kozienice 74:84.