Siatkarki Pronaru Zeto AZS przegra造 z Piastem

Blisko dwie godziny siatkarki Pronaru Zeto AZS walczy造 z Piastem Szczecin. Spotkanie by這 zaci皻e, chwilami pasjonuj帷e. I cho AZS pokaza, 瞠 potrafi toczy r闚ny b鎩 z wiceliderem ligi, to tym razem by s豉bszy i przegra 1:3
Bia這stoczanki do spotkania przyst徙i造 z nowym kapitanem zespo逝, t funkcj od Agnieszki Buza造 przej窸a Jolanta Tobi.

- To by豉 moja decyzja - przyzna Czes豉w Tobolski, trener AZS-u. - Co chcia貫m zmieni w charakterze zespo逝 i to si uda這.

Pocz徠ek meczu AZS mia s豉by (4:12). Bia這stoccy kibice obawiali si powt鏎ki sprzed tygodnia, gdy AZS przegra 0:3 z MMKS-em D帳rowa G鏎nicza. Gospodynie zagra造 jednak lepiej. Przy zagrywce Katarzyny Kalinowskiej odrobi造 pi耩 oczek. Kluczowy by moment pod koniec partii, gdy bia這stoczanki zniwelowa造 strat do dw鏂h punkt闚 (19:21). Ale trzy b喚dy z rz璠u spowodowa造, 瞠 AZS musia broni pi貫k setowych rywalek (19:24). Ku rado軼i kibic闚 nasze siatkarki doprowadzi造 do remisu, ale seta urwa nie zdo豉造.

Zaci皻y i dramatyczny by drugi set. Trwa 31 minut. Dobrze gra造 鈔odkowe AZS-u, pojawi si nawet atak kombinacyjny. W efekcie prowadzi造 8:3. Obie strony stworzy造 鈍ietne widowisko, obfituj帷e w d逝gie wymiany. Gospodynie gra造 szybko, a rywalki nie nad捫a造 z blokiem. Piast - za spraw 鈍ietnie atakuj帷ych reprezentantek Polski juniorek: Moniki Bryczkowskiej i Kingi Kasprzak - doprowadzi jednak do remisu (18:18) i w ko鎍闚ce zacz掖 si dreszczowiec. Obie dru篡ny mia造 po cztery pi趾i setowe, dopiero pi徠a szansa AZS-u na zako鎍zenie partii - przy wt鏎ze kibic闚 krzycz帷ych "ostatni, ostatni" - zako鎍zy豉 si powodzeniem.

Za to w trzecim secie bia這stocki zesp馧 znowu zagra s豉bo. Brakowa這 przyj璚ia, bloku i gry w obronie. Piast wygra parti 25:17. W czwartej ods這nie bia這stoczanki ruszy造 do ataku. Ale gra造 nier闚no. Dzi瘯i dobrej grze blokiem obj窸y prowadzenie 7:2, by przegra dziewi耩 kolejnych pi貫k. 安ietna gra Joanny Bednarek pozwoli豉 odskoczy rywalkom na kilka punkt闚, a w ko鎍闚ce mie dwa setbole (24:22). Ale w kluczowym momencie AZS-owi zabrak這 zimnej krwi, przez co przegra seta 25:27.

- Dramatyczne ko鎍闚ki wynika造 z wi瘯szej ilo軼i b喚d闚, jakie dzi pope軟ili鄉y - doda Jerzy Tacza豉, trener Piasta. - Jestem przekonany, 瞠 AZS zagra lepsze spotkanie ni przed tygodniem z MMKS-em.

PRONAR ZETO AZS BIAΧSTOK - PIAST SZCZECIN 1:3.

Sety: 24:26, 32:30, 17:25, 25:27

AZS: Anna Manikowska, Buza豉, Kalinowska, Drwi璕a, Bednarek, Gosko, Aleksandra Manikowska oraz Sachmaci雟ka, Tobi.

Wyniki innych spotka 17. kolejki: MMKS D帳rowa G鏎nicza - AZS Ostrowiec 安i皻okrzyski 3:1; TPS Rumia - SMS Sosnowiec 3:0; ChTPS Chodzie - Start 鏚 0:3; Skra Be販hat闚 - Politechnika Cz瘰tochowa 0:3; Olimpia Jawor - Legionovia Legionowo 1:3; Wis豉 Krak闚 - Sok馧 Chorz闚 3:0.