Siatkarze Moderatora w tie-breaku pokonali AZS Opole

Zamiast gładkiego zwycięstwa był pięciosetowy horror. Ale ze szczęśliwym finałem dla Moderatora, który przed własną publicznością ostatecznie pokonał AZS Opole

Gospodarze oczekiwali łatwego zwycięstwa, bo podejmowali ostatnią drużynę w tabeli. Ponadto w pierwszym spotkaniu w Opolu wygrali z rywalami 3:1.

- Niczym nas wtedy nie zaskoczyli, jeśli zagrają podobnie, będę spokojny o wynik - mówił przed meczem Marek Antoniuk, jeden ze szkoleniowców Moderatora.

Ale opolanie nie zamierzali łatwo oddać pola. W pierwszym secie kilkakrotnie zablokowali Macieja Wołosza, a ataki Jacka Skotaka - najskuteczniejszego zawodnika AZS-u - dały im prowadzenie 16:9. Hajnowianie odrobili część strat, ale w końcówce lepsi byli opolanie.

Gospodarze szybko wyciągnęli wnioski z przegranej partii, bo kolejną dzięki dobrej postawie Krzysztofa Hajbowicza w ekspresowym tempie wygrali 25:12. W trzecim secie gra była wyrównana, choć w końcówce wygraną hajnowianom dały ataki świetnie dysponowanego tego dnia Hajbowicza, któremu skutecznie sekundował Adam Aleksandrowicz.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się w czterech setach, goście ruszyli do ataku. Hajnowianie nie mieli recepty na rywali, atakowali w auty lub byli blokowani przez opolan. AZS prowadził 15:9. Nerwowość wkradła się w poczynania Moderatora, czego rezultatem była żółta kartka dla Hajbowicza za dyskusję z arbitrem. Gospodarze zmniejszyli straty do jednego punktu (17:18), ale cała seria punktów AZS-u pozwolił gościom wygrać tę partię.

Moderator świetnie zaczął tie-breaka, prowadził 6:1. Co z tego, skoro po chwili było 9:8. Na szczęście końcówkę lepiej wytrzymali hajnowianie, którzy wygrali seta 15:12.

- Duże słowa uznania dla Hajbowicza, który pociągnął nam grę - ocenia Jacek Wesołowski, trener Moderatora. - Kolejny już mecz na wysokim poziomie rozegrał też Aleksandrowicz. Cieszą punkty i zwycięstwo, a martwią braki w koncentracji, częste w meczach ze słabszymi rywalami.

MODERATOR HAJNÓWKA - AZS OPOLE 3:2

Sety: 21:25, 25:12, 25:20, 18:25, 15:12.

Moderator: Malczewski, Gołębski, Wołosz, Babińczuk, Kacperski, Aleksandrowicz, Kubeł (libero) oraz Hajbowicz, Wesołowski.

Wyniki innych spotkań 17. kolejki: KPS Wołomin - Jadar Radom 0:3; AZS Politechnika Śląska - GTPS Gorzów Wlkp. 1:3; Orzeł Międzyrzecz - SPS Zduńska Wola 3:0; Avia Świdnik - Skra II Bełchatów 1:3; BBTS Bielsko-Biała - Chemik Bydgoszcz 2:3; Gwardia Wrocław - Joker Piła 0:3.

TABELA

Zwycięzca awansuje do PLS; drugi zespół zagra w barażu z 9. z Serii A. Do II ligi spadną cztery drużyny (bez Avii, która ma zapewnione utrzymanie).