Wda Świecie - Chemik Bydgoszcz 0:2

Gole w sparingu strzelali Krzysztof Kroszel i Adrian Raszka. Unia Janikowo wygrała z Wartą Poznań 4:0

Nic nie wyszło z planów rozegrania sparingu przez bydgoskich piłkarzy na boisku przy ul. Glinki. Murawę przykrywa lód - najpierw była rozmoknięta, gdy przyszła krótka odwilż a potem na nowo zamarzła, bo temperatura spadła. Podopieczni trenera Piotra Gruszki pojechali więc do Świecia. Gospodarze w pierwszej połowie nie zagrozili bramce Artura Gajewskiego, który pozostanie w Chemiku (nie dogadał się z Flotą Świnoujście). Sami zdobyli gola i to nie byle jak. - Po długim, crossowym podaniu od Marcina Kozłowskiego, Krzysztof Kroszel przyjął piłkę na klatkę piersiową w polu karnym i strzelił po długim rogu - relacjonował trener Gruszka. Po przerwie mecz był bardziej wyrównany a obie strony miały po dwie, trzy okazje do strzelenia bramki. Swoją szansę wykorzystał Adrian Raszka i po uderzeniu głową (wrzutka z rzutu rożnego Pawła Olszewskiego) było 2:0. - To pożyteczny sprawdzian. Ważne też, że nikomu nic się nie stało bo przyszło nam grać w dosyć trudnych warunkach. Boisko było zmarznięte i trzeba było uważać, by dobrze się utrzymać na nogach - mówił Gruszka. Jego zespół ma za sobą pierwszy tydzień obozu dochodzeniowego. W planach mecz z Gryfem Sicienko (środa, miejsce do ustalenia), Goplanią Inowrocław (czwartek, prawdopodobnie w Kruszwicy) oraz w sobotę z Cuiavią Inowrocław.

WDA ŚWIECIE - CHEMIK BYDGOSZCZ 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Kroszel (30.), 0:2 Raszka (83.)

Chemik: Gajewski (46. Deręgowski)-Wolski (46. Raszka), Szpejna, Pruss, Filarski-Kroszel (65. Zieliński), Olszewski, Kozłowski, Zieliński (46.) Kempa)- Ksobiak (46. Czajkowski), Kaszczyszyn

UNIA JANIKOWO - WARTA POZNAŃ 4:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Wojciechowski (12.), 2:0 Woźniak (22.), 3:0 Woźniak (32.), 4:0 Gnegne (56.)

Unia: Piesik- Kruk (60. Budnicki), Turkowski (46. Thiede), Wódkiewicz - Kaźmierczak (64. Łukomski), Krysiak (46. Kikowski), Woźniak, Filipek, Młodzieniak - Bilski (64. Gajda), Wojciechowski (46. Gnegne)