Piłkarze Rakowa lepsi od Ruchu Chorzów

Czwartoligowcy w przedsezonowych sparingach prezentują wyborną formę. Oby tak grali w lidze
Najbardziej wymagającego rywala mieli piłkarze KS-u Raków, którzy w Chorzowie zmierzyli się z Ruchem. Częstochowianie okazali się lepsi od II-ligowych przeciwników i wygrali 3:2 (bramki: Popko, Czok, Bielecki). Zawodnicy trenowani przez Andrzeja Samodurowa do 78. minuty prowadzili nawet 3:0. Dopiero w końcówce gospodarzom udało się dwa razy zaskoczyć młodego Michała Brusia. W pierwszej połowie, którą Raków wygrał 1:0, grali zawodnicy z pierwszego składu. W drugich 45 minutach częstochowski szkoleniowiec na boisko wpuścił młodych zmienników.

Swoje pojedynki wygrali również Sparta Lubliniec i Lotnik Kościelec. Sparta spotkała się z Victorią Częstochowa, którą pokonała 3:1 (Habraszka, Kaczmarczyk, Luban), a kościelczanie w takim samym stosunku wygrali z MKS-em Woźniki (Prusko, Chobot, Kotas). W drużynie z Kościelca bronił Adrian Nalichowski, który jeszcze w ubiegłym sezonie stał w bramce Rakowa.

Remisem zakończył się test-mecz piłkarzy KS-u Włodar Domex. Podopieczni trenera Juliusza Kruszankina zremisowali 2:2 (Kobus, Janusz) z Hetmanem Włoszczowa. Przed meczem zawodnicy mieli jednak ciężki trening wytrzymałościowy.

Z boiska pokonani zeszli tylko zawodnicy MKS-u Myszków. Myszkowianie nie sprostali Polonii Bytom 1:2, a honorową bramkę zdobył dla nich Sołtysik.