NBA: cztery punkty Lampego

Zespół Macieja Lampego New Orleans Hornets przegrał na wyjeździe z Utah Jazz 92:108 w sobotnim meczu ligi koszykarzy NBA. Polak spędził na parkiecie 12 minut, zdobywając cztery punkty i zaliczając jedną zbiórkę.
Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole gości był Bostjan Nachbar, który rzucił 21 punktów (najwyższa zdobycz w karierze). Wśród "Jazzmanów" najlepiej zagrali Carlos Boozer - 18 oraz Andriej Kirilenko i Matt Harping - po 17 punktów.

W meczu New Jersey Nets z Detroit Pistons 41 punktów dla gospodarzy zdobył Vince Carter (to jego rekord sezonu). Nets pokonali obrońców mistrzowskiego tytułu 107:85 i przerwali ich serię pięciu zwycięstw z rzędu.

Carter nie tylko rzucał, ale też zbierał (11) i podawał (pięć asyst). W trzeciej kwarcie zdobył więcej punktów niż cały zespół gości (15:11).