Trener Szkotów: Zostaliśmy obrabowani

Sensacja była blisko. Faworyt turnieju Sześciu Narodów rugbiści Francji w ostatnich minutach spotkania zapewnili sobie zwycięstwo nad Szkocją 16:9. Do niespodzianki doszło w Cardiff. Walia pokonała mistrzów świata - Anglię 11:9
Zwycięstwo Francuzów było kontrowersyjne, bo na 12. minut przed końcem spotkania sędzia nie uznał prowadzącym wówczas 9:6 Szkotom przyłożenia uzyskanego przez Allistera Hogga.

- Nie zasłużyliśmy na to, aby zostać w taki sposób obrabowani ze zwycięstwa. To rozbój w biały dzień. Ta straszliwa decyzja kosztowała nas wygraną. Byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem, a nie zdobyliśmy punktów - powiedział tuż po meczu zdenerwowany trener Szkocji Matt Williams.

Decydujące o zwycięstwie Francji punkty zdobył w 78 min Damien Traille przykładając piłkę na polu punktowym rywali.

W Cardiff bohaterem meczu został Gavin Henson, który na 3 minuty przed końcem spotkania, uzyskał trzy punkty z rzutu karnego z ponad 40 metrów.

To było pierwsze zwycięstwo Walii nad Anglią w Cardiff od 12 lat. Na stadionie Millennium to wydarzenie oglądała rekordowa publiczność - 74197 widzów.