Sport.pl

Przed Międzynarodowymi Mistrzostwami Polski w Snowboardzie

Trwa cykl imprez, które zaliczają się do Międzynarodowych Mistrzostw Polski. W sobotę i niedzielę w Szczyrku na stoku Juliany odbędą się ostatnie konkurencje MMP: big air i half-pipe
Dotychczas w ramach MMP zostały rozegrane konkurencje alpejskie: slalom gigant i slalom równoległy oraz snow cross. Teraz czas na konkurencje freestylowe: big air, czyli skoki, oraz half-pipe, czyli popisy w śnieżnej rynnie.

Zobaczymy czołówkę polskich zawodników, m.in.: Paulinę Ligocką, Mateusza Ligockiego, Marka Sąsiadka czy Jakuba Honcza. W Szczyrku zabraknie jedynie Wojciecha Pająka, który ostatnio doznał groźnej kontuzji. Mają pojawić się także zawodnicy z zagranicy. - Do samego końca nigdy jednak nie wiadomo, kto przyjedzie, a kto nie. Uważam jednak, że polscy freestyle'owcy to prawdziwa światowa czołówka, więc poziom będzie na pewno wysoki - mówi Sąsiadek. - Jestem przekonany, że zobaczymy zawody na wysokim poziomie. Wystartuje przecież cała plejada kandydatów do paszportów olimpijskich na przyszłoroczne IO w Turynie - opowiada Władysław Ligocki, trener reprezentacji Polski. Eliminacje do obydwu konkurencji rozpoczynają się o godz. 11.

W Szczyrku w klubie Jama odbędzie się dziś również impreza towarzysząca MMP, na której zagrają didżeje: MK Feler, Playaman, Sen-C Rollers Co, Jr Stress aka Soopa Maag i Rasta Sepomatik.