Mityng skoku wzwyż w Iławie

W hali w Iławie będą Artur Partyka oraz jego przyjaciel ze skoczni Jarek Kotewicz, a także Robert Wolski i jego rywal Aleksander Waleriańczyk


W piątek w Iławie cały dzień upłynie pod znakiem skoku wzwyż. W miejscowej hali od rana będą rozgrywane konkursy skoku wzwyż z udziałem dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych oraz gimnazjów. Po zapadnięciu zmroku, a dokładnie o godz. 17 zacznie się konkurs główny mężczyzn z udziałem zawodników krajowej czołówki - seniorów, młodzieżowców oraz juniorów. Zawodników będzie 14, a wśród nich czwórka z klubów Warmii i Mazur, a także skoczek z Francji.

Na mityng przyjedzie też Jarek Kotewicz, który jest iławianinem z krwi i kości, ale skakał nie będzie. Jarek w Iławie zaczynał swoją bogatą w rekordy i sukcesy karierę skoczka wzwyż. Dlatego w tym mieście chce zakończyć oficjalnie karierę i uroczyście pożegnać się z wyczynem. Wśród gości zaproszonych na tę część mityngu będzie Artur Partyka, przyjaciel Jarka, a także m.in. Sebastian Chmara i Paweł Januszewski.

Jarek bardzo długo dzierżył prym wśród rekordzistów kraju młodszych kategorii wiekowych. Z czasem pokonał poprzeczkę na wysokości 231 centymetrów. To jego rekord życiowy. Jarek Kotewicz był wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski seniorów. Był trzeci na mistrzostwach świata juniorów oraz mistrzostwach Europy juniorów. W konkursie mistrzostw Europy seniorów zajął piąte, a na mistrzostwach świata ósme miejsce. Na halowych mistrzostwach Europy Jarek był piąty, zaś świata szósty. Startował w Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie. Awansował do finału i zajął 11. miejsce.

Gwiazdami sportowej części mityngu w Iławie będą z pewnością Robert Wolski oraz Aleksander Waleriańczyk. Robert (rocznik 1982) jest skoczkiem MKLA Łęczyca. Jego rekord życiowy to 230, ustanowiony w lipcu 2004 roku w Bydgoszczy, gdzie Robert wywalczył też tytuł mistrza Polski. Aleksander (rocznik 1982) reprezentuje krakowski Wawel. Swój rekord życiowy - 236 - ustanowił w roku 2003 w Bydgoszczy. Był mistrzem Polski w roku 2003, w konkursach rozegranych w hali i na stadionie, a także młodzieżowym mistrzem Europy z rezultatem 236.

Obaj skoczkowie są w dobrej dyspozycji, bo podczas rozegranego przed tygodniem mityngu skoku wzwyż w Bydgoszczy zaliczyli po 225 centymetrów. A to daje niemal gwarancję, że będą w Iławie skakać wysoko. Być może więc Wolski postara się o poprawienie swojego własnego rekordu w iławskiej hali, który ustanowił w ubiegłym roku, pokonując poprzeczkę na wysokości 225 centymetrów.

A wszystko to będzie się działo podczas imprezy, nad która patronat objęli burmistrz Iławy i znana w lekkoatletycznym światku firma Elite Café.

Iława Cup Elite Café dziś (piątek) o godz.. 17 w hali sportowo-widowiskowej w Iławie przy ul. Niepodległości 11 B. Organizatorem jest Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz klub piłkarski Jeziorak. Mityng poprowadzi Dariusz Szpakowski.Lista startowa

1. Aleksander Waleriańczyk (Wawel Kraków), 2. Robert Wolski (MKLA Łęczyca), 3. Emilian Kaszczyk (AZS Łódź), 4. Farbice Saint Jean (Francja), 5. Paweł Mańkiewicz (MKS Aleksandrów), 6. Grzegorz Bałkowiec (WLKS Siedlce), 7. Marcin Klinkosz (SKLA Słupsk) 8. Marcin Glaubert (Truso Elbląg), 10. Wojciech Theinert (Pogoń Ruda Śląska)

11. Adrian Jakubiak (Orzeł Warszawa), 12. Paweł Jaguszewski, 13. Adrian Olszewski

14. Marek Rypiński (wszyscy KS Jeziorak Iława)Program

4 lutego, piątek

10.00

Minimityng dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych

17.00

Konkurs główny mężczyzn z udziałem 14 zawodników, m.in.: Roberta Wolskiego, mistrza Polski, olimpijczyka z Aten oraz Aleksandra Waleriańczyka, mistrza Europy do lat 23