Umowa Pałacu z WSG

Patronem rezerw bydgoskiego Pałacu została Wyższa Szkoła Gospodarki.
Wczoraj kanclerz bydgoskiej uczelni i szefowie klubu podpisali umowę o rozszerzeniu współpracy, która trwa od dwóch lat. Pięć siatkarek Pałacu (Ewa Kowalkowska, Magdalena Godos, Aleksandra Liniarska, Katarzyna Mróz, Marzena Wilczyńska) występujących w pierwszej drużynie grającej w serii A studiuje w Wyższej Szkole Gospodarki. - Uczelnia w ramach współpracy zrezygnowała z czesnego - mówi kanclerz WSG Krzysztof Sikora. To 20 tys. złotych rocznie - Panie są dobrymi studentkami i cieszymy się, ze możemy w ten sposób pomóc. Stawiamy na sport. AZS w uczelni to nasze oczko w głowie - dodaje Sikora.

Od wczoraj natomiast II-ligowy zespół bydgoskiego klubu występuje jako Pałac II/Wyższa Szkoła Gospodarki. Za tydzień pierwszy raz zespół trenera Jacka Janowskiego zagra też w nowych koszulkach z logo WSG w meczu play off o awans do serii B. Przeciwnikiem bydgoszczanek będzie Chemik Police.

- Ta umowa jest szczególna, bo nie dotyczy pierwszego zespołu. Dbamy o rozwój juniorek, naszych wychowanek. To w większości uczennice VIII LO - mówi wiceprezes Pałacu Waldemar Sagan.

WSG będzie pomagać II-ligowej drużynie w finansowaniu transportu i organizacji obozów zimowych.