Sparingi podkarpackich III-ligowców

PIŁKA NOŻNA. W kolejnych meczach sparingowych Tłoki Gorzyce zremisowały w Kraśniku, a Stal Stalowa Wola przegrała z Kolporterem Kielce.

Pojedynek Stali z Tłokami toczył się w bardzo ciężkich warunkach, dlatego na boisku rządził przypadek, a piłkarze unikali ostrej gry. Pierwsi gola zdobyli gospodarze, ale na dziesięć minut przed końcem meczu wyrównał Marek Kusiak. W najbliższym sparingu Tłoków (w sobotę z Hetmanem w Zamościu) ma wystąpić bramkarz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Rafał Kwapisz.

Stalowowolanie nieźle zaprezentowali się na tle mocnego rywala. Już w trzeciej minucie Tomasz Telka tak mocno naciskał Jarosława Piątkowskiego, że obrońca Kolportera pokonał swojego bramkarza. W końcówce meczu kielczanie po strzałach Grzegorza Piechny i Rafała Wójcika przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Wyniki: Stal Kraśnik - Tłoki Gorzyce 1:1 (1:0): Łuszczykiewicz (15.) - Kusiak (80.). Skład Tłoków w I połowie: Beszczyński - Wtorek, Kusiak, Gołąbek, Łatkowski - Lebioda, Szafran, Ławryszyn, Dziewulski - Mężyk, Mazurkiewicz. Skład Tłoków w II połowie: Beszczyński - Rychel, Kusiak, Gołąbek, Syguła - Lebioda, Gielarek, Murdza, Korzonek - Fabianowski, Pacuła; Kolporter Korona Kielce - Stal Stalowa Wola 2:1 (0:1): Piechna (60.), Wójcik (86.) - Piątkowski (3. samobójcza). Skład Stali: Wietecha - Kasiak, Drabik, Maciorowski, Sałek - Krawiec, Ożóg, Szarowski, Włoch - Telka, Radawiec oraz Pietrusiewicz, Bednarz, Łuczakowski, Pająk, Skiba.