Mahorić przegrał

KOSZYKÓWKA PUCHAR ULEB. Porażka prowadzonego przez Tomo Mahorica Lietuvos Rytas z Arisem Saloniki oraz świetny występ Lynna Greera to najciekawsze dla wrocławskich kibiców wydarzenia pozostałych spotkań 1/8 Pucharu ULEB

Były szkoleniowiec Deichmanna Śląska nie zaliczy debiutu w drużynie wicemistrza Litwy do udanych (w ostatnim meczu ligowym zespół prowadził jeszcze Vlado Djurović). Lietuvos świetnie co prawda rozpoczęło spotkanie w Salonikach, w pierwszej kwarcie goście prowadzili nawet dwunastoma punktami, ale Aris odrobił straty. O wyniku zdecydował rzut za trzy punkty równo z końcową syreną rozgrywającego Arisu DeJuana Collinsa. W rewanżu jednak faworytem będzie zespół litewski, choć sam Mahorić tradycyjnie wypowiada się powściągliwie. - Szanse oceniam 50 na 50 - stwierdził po wtorkowym spotkaniu.

Świetnie za to spisał się były rozgrywający Śląska Lynn Greer, który po zmianie szkoleniowca w Dynamie gra coraz lepiej. We wtorek w wyjazdowym meczu z Hemofarmem spędził na parkiecie pełne 40 minut, zdobywając w tym czasie 30 punktów. Greer trafił wszystkie cztery rzuty wolne, 4/9 za 2 punkty i 6/7 za trzy! Cały zespół Dynama miał jednak fenomenalną skuteczność z dystansu, trafiając 15 z 21 prób (11/13 do przerwy)! Nic dziwnego, że goście wygrali 84:81, choć sprawa awansu rozstrzygnięta jeszcze nie jest.

Greer nie został MVP kolejki, bo świetnie w barwach Makedonikos zadebiutował Pete Mickneal, który w wygranym na wyjeździe meczu z Varese uzyskał ranking 36 (Greer był trzeci z 33). Właśnie najprawdopodobniej z Makedonikos w kolejnej rundzie zmierzy się zwycięzca rywalizacji Śląska z Maroussi.

W pierwszych meczach do największej niespodzianki doszło w Kolonii, gdzie Rhein Energie pokonał wysoko najlepszy zespół grupowej fazy rozgrywek BK Ventspils 93:77 (większość przewagi gospodarze zbudowali w samej końcówce). Co ciekawe, oba zespoły spotkały się już w rozgrywkach grupowych i wówczas łotewski zespół nie miał większych problemów z odniesieniem dwóch dość pewnych zwycięstw. Teraz nie tylko musi wygrać, ale jeszcze odrobić 16 punktów straty.

Wyniki 1/8 Pucharu ULEB: Deichmann Śląsk Wrocław - Maroussi Ateny 61:71, Joventut Badalona - Pamesa Walencja 70:76, Lukoil Academic - Charleroi 73:85, Cholet - PAOK Saloniki 75:78, Aris Saloniki - Lietuvos Rytas Wilno 77:75, Varese - Makedonikos Ateny 65:77, Hemofarm Vrsac - Dynamo Moskwa 81:84, RheinEnergie Kolonia - BK Venspils 93:77.