W weekend w Krakowie mistrzostwa Polski w badmintonie

Od piątku do niedzieli w hali Bronowianki rozegrane zostaną 41. Indywidualne Mistrzostwa Polski w Badmintonie. Tytułów mistrzowskich w singlu będą bronić Kamila Augustyn i Przemysław Wacha. Do walki o medale stanie też liczna grupa zawodników z Krakowa
Przed rokiem, na własnym terenie w Słupsku, Augustyn zdobyła dwa złote medale (drugi w parze z Nadieżdą Kostiuczyk). W deblu mężczyzn o zachowanie tytułu będą walczyć olimpijczycy Michał Łogosz i Robert Mateusiak (SKB Suwałki), a w grze mieszanej - Mateusiak wraz z klubową koleżanką Barbarą Kulanty. Mistrzowie sprzed roku także w krakowskich zawodach to zdecydowani faworyci do złota.

W turnieju w hali Bronowianki weźmie udział po 32 zawodników i zawodniczek w grach pojedynczych oraz po 24 pary w grach deblowych. Mistrzostwa Polski będą rozgrywane systemem pucharowym. W piątek (od godz. 9) rozpoczną się gry eliminacyjne, na sobotę (od 10) przewidziano ćwierćfinały i półfinały, w niedzielę (od 10) gry finałowe.

W krakowskich mistrzostwach weźmie udział dwunastka krakowian. Do rywalizacji kobiet przystąpią: Katarzyna Garbacka, Agata Rzepczyk, Dominika Guzik, Agata Stelmaszczyk i Katarzyna Płonka (wszystkie AZS), wśród mężczyzn rywalizować będą: Hubert Pączek, Zbigniew Jasiulewicz, Daniel Marcjan, Kamil Marcjan, Damian Pławecki, Mariusz Pogoń (wszyscy AZS) oraz Dariusz Janik (UKS Lotka).