Udany start Barzyckiej w Zurychu

Pływanie. W pierwszym tegorocznym starcie Paulina Barzycka zanotowała bardzo udany występ na mityngu w Zurychu. Na 200 i 400 m kraulem uległa tylko wielokrotnej medalistce mistrzostw świata Petrze Dallmann
Pływaczka Orlika Lublin dopiero w grudniu wznowiła treningi po przerwie, jaką miała po starcie na olimpiadzie w Atenach. W przygotowaniach do nowego sezonu jest obecnie w trakcie pracy nad wytrzymałością. Jej trener Sławomir Pliszka ocenia bardzo wysoko wyniki, jakie uzyskała w Zurychu. Na 200 m kraulem zajęła drugie miejsce za Petrą Dallmann, olimpijką z Atlanty, Sydney i Aten. - Liczyłem na przełamanie granicy 2 minut, a zeszła poniżej 1.59 - uzyskała bardzo dobry czas 1.58,90 - relacjonuje trener.

Taka sama była kolejność dwóch pierwszych miejsc na 400 m. Czas Pauliny 4.12,43 jest nowym rekordem województwa seniorek. Na 100 m lublinianka była trzecia z czasem 56,24 za Dallmann i Holenderką Tine Bossuyt. W wyścigu na 50 m st. dow. zajęła 10. miejsce.

- W tym etapie przygotowań nie ma mowy o szybkości, stąd taki właśnie wynik na 50 m. Teraz Paulina będzie nawet startowała na 800 m. Stopniowo skoncentrujemy się na jej koronnych dystansach 200 i 100 m kraulem - mówi Sławomir Pliszka.