Politechnika Koszalin - Pogoń Żory 27:24

EKSTRAKLASA PIŁKAREK RĘCZNYCH. Beniaminek z Koszalina zdobył kolejne cenne punkty po bardzo zaciętym spotkaniu. To już piąty mecz Politechniki bez porażki.
Przed tygodniem akademiczki zdeklasowały ostatnią w tabeli Gościbię, wygrywając w Sułkowicach 31:16. Zespół sułkowiczanek wycofał się z rozgrywek, co oznacza, że z grona pozostałych 11 drużyn ekstraklasy, do I ligi spadnie tylko jedna drużyna. Dzięki wygranej nad Pogonią, Politechnika odskoczyła od miejsca spadkowego już na cztery punkty.

Sobotnie spotkanie przyniosło wiele emocji, a sędziowie pokazali trzy czerwone kartki. Otrzymali je: Sylwia Pociecha oraz drugi trener Politechniki Dariusz Dworaczyk i Dorota Pogłód z Pogoni, łącznie zawodniczki obu drużyn spędziły 26 minut na ławce kar, a w całym spotkaniu było 17 rzutów karnych.

Kapitalne zawody rozegrała środkowa rozgrywająca koszalinianek Joanna Dworaczyk i skrzydłowa Anna Tałaj. Obie zdobyły po osiem goli, kończąc celnym rzutem bardzo nerwowe akcje gospodyń. Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, a prowadzenie w meczu oba zespoły kilkakrotnie sobie odbierały. Ze stanu 6:7 dla gości w 12. minucie zrobiło się 14:10 na pięć minut przed końcem pierwszej odsłony m.in. po dwóch obronionych karnych przez bramkarkę Iwonę Pabich. Przewagę koszalinianki utrzymywały do 39. minuty, gdy Anna Pałgan doprowadziła do remisu 18:18. Po chwili Izabela Rózga wyprowadziła przyjezdne na jednobramkowe prowadzenie. W ostatnim kwadransie górę jednak wzięło doświadczenie koszalinianek, większe opanowanie w ataku i trochę szczęścia.