Wyniki sparingów wielkopolskich III-ligowców

Mieszko Gniezno - Polonia Środa Wlkp. 7:3, Lechita Kłecko - Mieszko Gniezno 1:3, Warta Sieradz - Tur Turek 1:4.
Piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka zostali w sobotę podzieleni na dwie grupy. Pierwsza z nich na boisku w Czerniejewie rozegrała towarzyski mecz z IV-ligową Polonią Środa Wlkp. Mieszko wygrał 7:3 (3:1). Cztery bramki dla drużyny z Gniezna zdobył Michał Król, a po jednej - Waldemar Kuczyński, Rafał Ditbrener i Dariusz Piechowiak. W meczu tym zagrał Przemysław Urbaniak, znany z występów m.in. w Lechu Poznań, który ostatnio występował w Widzewie Łódź. Popularny "Śruba" jest sprawdzany w drużynie Mieszka, bo kontuzji nabawiło się dwóch graczy tego zespołu: Miłosz Antkowiak i Michał Góralski. Sprawa przejścia Urbaniaka do Mieszka ma zostać ostatecznie wyjaśniona dzisiaj.

Druga grupa zawodników Mieszka zagrała w Kłecku z tamtejszym Lechitą. Gnieźnianie wygrali 3:1 (2:1), a gole zdobywali: Bartosz Tarnogrodzki 2 i Paweł Iwanicki (z rzutu karnego). W środę gnieźnianie wjadą na obóz do Niechorza. Do 12 lutego rozegrają tam dwa sparingi z lokalnymi rywalami.

Piłkarze Tura Turek wygrali w wyjazdowym sparingu z Wartą Sieradz 4:1 (2:0). Bramki dla Tura zdobyli: Marcin Majewski (dwie), Przemysław Sztybrych i Jacek Pieprzyk. Z drużyną zaczął w sobotę trenować napastnik ŁKS Łódź Krystian Bolimowski. Działacze Tura czekają jedynie na zgodę łódzkiego klubu na przejście piłkarza do Turku. Zawodnicy Tura dzisiaj wyjadą na obóz przygotowawczy do Kołobrzegu, gdzie rozegrają dwa mecze towarzyskie z drużynami z IV ligi pomorskiej. W drodze powrotnej z obozu, 10 lutego Tur zagra w Szamotułach z II-ligową Koroną Kielce.