I liga koszykarzy: Górnik - AZS 81:76

Dramat AZS-u Politechnika Radomska trwa nadal. Zespół walczy, gra nieźle, ale przegrywa. Nie inaczej było w Wałbrzychu, gdzie o zwycięstwie gospodarzy zadecydowała dogrywka
Proszę nie pytać, dlaczego przegraliśmy, bo nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie - wyznał "Gazecie" załamany trener AZS-u Bogusław Wołoszyn. - Nie wiem, czy brakuje koncentracji, czy wisi nad nami jakieś fatum. Może wreszcie wyczerpiemy limit pechowych przegranych i karta odwróci się w rundzie play off.

Mecz był niezwykle zacięty, choć wynik dopiero w końcówce regulaminowego czasu gry oscylował wokół remisu. Górnik prowadził 66:65, kiedy na linii rzutów osobistych stanął Piotr Kardaś. Trafił raz, ale "akademicy" zebrali piłkę i mieli szansę rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Niestety, tak się nie stało.

Dogrywka to jak zwykle loteria, ale i w niej AZS był na początku górą. Prowadził różnicą pięciu punktów i... oddał inicjatywę rywalom. Co gorsza, radomianie pozwolili Marcinowi Kałowskiemu na oddanie celnego rzutu równo z syreną, dzięki czemu Górnik odrobił straty z Radomia (tutaj 65:62 wygrał AZS) i ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań.

Wcześniej pojedynek miał dwa oblicza. Przez pierwsze dwie kwarty lepsi byli "górnicy", ale w trzeciej dominowali goście. - W tej części meczu zagraliśmy bardzo dobrze i naprawdę szkoda, że oddaliśmy zwycięstwo - nie może odżałować Wołoszyn.

W najbliższą środę AZS zmierzy się u siebie ze Stalą Stalowa Wola, a w sobotę wyjeżdża do Gdyni na mecz z Kagerem. Dopiero w tym drugim spotkaniu radomian wzmocni Jakub Dryjański z Polpharmy Starogard Gdański. Zawodnik będzie wypożyczony do AZS-u do końca czerwca.

GÓRNIK WAŁBRZYCH81
AZS POLITECHNIKA76

n Kwarty: 24:20, 21:15, 9:21, 12:12, dogrywka: 15:10.

n Górnik: Marcin Starenga 26, Kałowski 13 (3), Józefowicz 10 (1), Nowicki 9, Adamek 8 (2) oraz Glapiński 4, Maciej Starenga 4, Kowalski 4, Kozaczka 2, Dymarski 1, Olszanecki 0.

n AZS: Plutka 23, Majewski 12 (2), Wall 11, Kardaś 11 (2), Wołoszyn 8 oraz Gutkowski 7 (1), Chojecki 2.

Pozostałe wyniki 21. kolejki: ŁKS Łódź - Polpak Świecie 71:97, Tytan Częstochowa - Siarka Tarnobrzeg 100:89, KKS Pyra Poznań - Basket Kwidzyn 63:89, Stal Stalowa Wola - Sokół Łańcut 76:80, Znicz Jarosław - Zastal Zielona Góra 87:74, Kotwica Kołobrzeg - Spójnia Stargard Szczeciński 73:76, Kager Gdynia - Alba Elcho Chorzów 77:83.