Seria B I ligi siatkarzy: Jadar - AZS 3:0

Zrobiliśmy, co do nas należało - powiedział chwilę po zakończeniu spotkania trener Jadaru Jacek Skrok. Radomianie w niewiele ponad godzinę rozprawili się z outsiderem tabeli AZS-em Cementownia Opole 3:0
Amatorski zespół z Opola nie miał większych szans, by ugrać w Radomiu więcej niż mu się udało. Dlaczego? - Trenujemy tylko cztery razy w tygodniu. Cieszymy się z każdego wygranego seta, nie mówiąc już o zwycięstwie za dwa punkty - podkreślił trener "akademików" Zbigniew Rektor. Zarówno on, jak i grający w AZS-ie najbardziej doświadczony siatkarz Zbigniew Żukowski pamiętali na pewno bardziej zacięte spotkania w hali MOSiR-u niż to, które widzieli ostatnio.

Sobotni mecz był jednostronnym widowiskiem, pozbawionym zresztą większych emocji. Momentami przewaga gospodarzy była tak duża, że Skrok testował graczy z ławki rezerwowych. Trener Rektor nie pozostawał mu dłużny. W drugim secie wymienił m.in. libero, wprowadził też na parkiet rezerwowego rozgrywającego - Piotra Marciniaka. - To kluczowe pozycje w drużynie. Ponieważ mamy takich zawodników, jakich mamy, większej skuteczności w ataku upatrywałem m.in. w innej organizacji gry. Większych efektów po zmianach jednak nie zauważyłem - dodał trener Opola.

JADAR RADOM3
AZS CEMENTOWNIA OPOLE0

n Sety: 25:14, 25:18, 25:17.

n Jadar: Szewczyk, Wiktorowicz, Prusakowski, Szumielewicz, Pawliński, Jaskulski, Biliński (libero) oraz Skrok, Szumielewicz, Staniec, Fijałkowski.

AZS: Rykała, Żukowski, Strzała, Milicevic, Raniszewski, Migdał, Nalikowski (libero), Marciniak, Skotak, Majka.

Pozostałe wyniki 16. kolejki: Gwardia Wrocław - Moderator OSiR Hajnówka 3:0 (25:15, 25:19, 25:19), Joker Piła - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:18, 18:25, 25:21, 25:21), Chemik Delecta Bydgoszcz - Skra II Bełchatów 3:0 (25:22, 25:21, 25:10), Avia Świdnik - Orzeł Międzyrzecz 1:3 (21:25, 25:19, 19:25, 21:25), SPS Zduńska Wola - AZS Wasko Politechnika Śląska Gliwice 3:0 (25:19, 25:18, 26:24). Mecz GTPS-u Gorzów Wlkp. z KPS Wołomin - przełożono na inny termin.