Łatwa wygrana Polpaku w I lidze koszykarzy

Pokonali ŁKS Łódź 97:71 Przyszło im grać w bardzo zimnej hali ŁKS. - Gdy po słabym początku się wreszcie się rozgrzaliśmy, nie było problemu ze zwycięstwem - przyznał po powrocie drugi trener Tadeusz Gzella.

KOSZYKÓWKA. I liga mężczyzn

Podopieczni Aleksandra Krutikowa i Gzelli po dwóch minutach przegrywali 2:5. Szybko jednak rzucili cztery punkty z rzędu i zwiększali dystans. Kolejne cztery minuty wygrali aż 16:3, m.in. po dwóch "trójkach" Roberta Morkowskiego, kolejnej Jarosława Kalinowskiego (w całym meczu wyróżnił się aż 10 asystami) i trzem rzutom wolnym Adama Gołąba. W drugiej kwarcie na parkiecie pojawił się pozyskany z Tytana środkowy Przemysław Migała (203 cm wzrostu). W kwadrans trafił 2 z 3 rzutów spod kosza i oba wolne, zebrał 2 piłki z tablic, miał 2 asysty, przechwyt, stratę i 3 faule. - Jesteśmy zadowoleni z jego postawy, Dopiero poznaje nasze zagrywki, ale na pewno będzie bardzo pożyteczny pod koszem - mówi Gzella. Trzy minuty przed końcem przewaga koszykarzy Polpaku urosła nawet do 30 pkt (90:60). Byłaby jeszcze większa, gdyby sędziowie nie odgwizdali aż 26 fauli. Dzięki temu łodzianie dużo punktów zdobyli z rzutów wolnych. 10 z 12 wykorzystał najlepszy w ŁKS, grający cały mecz Bartłomiej Szczepaniak (6/11 z gry, 4 przechwyty, 5 asyst).

Teraz przed walczącym o EBL Polpakiem dwa ciężkie mecze u siebie: w środę ze Zniczem i w sobotę z Zastalem.

Wynik meczu

ŁKS ŁÓDŹ - POLPAK ŚWIECIE 71:97

Kwarty: 12:22, 20:28, 21:19, 18:28

Najwięcej dla ŁKS: Szczepaniak 25 (3)

Polpak: Gołąb 15 (2), J. Kalinowski 15 (3), Morkowski 13 (3), Molenda 12, Cywiński 4 oraz Kowalczyk 6 (2), K. Kalinowski 12 (2), Głowala 10, Migała 6, Tracz 2, Sondej 0

Pozostałe wyniki: Kager/Viking Gdynia - Alba/Elcho Chorzów 77:83, Stal Stalowa Wola - Sokół Łańcut 76:80, Pyra Poznań - Basket Kwidzyn 63:89, Kotwica Kołobrzeg - Spójnia Stargard Sz. 73:76, Znicz Jarosław - Zastal Zielona Góra 87:74, Górnik Wałbrzych - AZS Radom 81:76, Tytan Częstochowa - Siarka Tarnobrzeg 100:89