Kolarze zaczęli treningi

Chociaż zima trzyma w najlepsze, przygotowania do sezonu szosowego rozpoczęli kolarze z amatorskich grup z naszego regionu
Grupa zawodników z Kolejarza Jura Częstochowa jest na zgrupowaniu w Olsztynie. - Obecnie przebywa tam osiem osób - mówi trener Zygmunt Różański. - Aura nie jest co prawda łaskawa, ale aby myśleć o dobrych wynikach w sezonie letnim, trzeba w okresie przygotowawczym przejechać sporo kilometrów. Nasi zawodnicy trenują intensywnie. Praktycznie dzień w dzień pokonują dystans liczący 100 km.

W ekipie Kolejarza Jury korzystne wrażenie robią dwaj zawodnicy, którzy wiosną zadebiutują w barwach częstochowskiego klubu: Krzysztof Barczyk i Mateusz Komar. Ten pierwszy w minionym sezonie ścigał się w zawodowej grupie Domin Scout, drugi przyszedł z Baszty Golczewo. - Jak na razie wydaje się, że ci zawodnicy powinni być liderami naszej grupy - dodaje Różański. - Liczymy także na drugiego z braci Komarów - Jakuba, który, niestety, z powodów zdrowotnych nie mógł pojawić się w Olsztynie.

Druga grupa kolarzy przebywa aktualnie na zgrupowaniu w Rzeniszowie. Trenują tam m.in. Katarzyna Barczyk z Kolejarza Jura, Kamil Markowski z amatorskiej grupy Socut Częstochowa oraz większość kolarzy ścigających się w Błękitnych Koziegłowy. - Na tym zgrupowaniu znajduje się praktycznie cała kadra województwa śląskiego - mówi trener Scouta Tomasz Bartolewski. - My także trenujemy z myślą o sezonie szosowym, ale pamiętamy także, że czas na przełaje jeszcze się nie skończył. W połowie lutego w Sosnowcu odbędą się mistrzostwa Śląska, gdzie zawodnicy z naszego regionu będą jednymi z głównych kandydatów do medali.