MKS Mława - Polonia Warszawa 1:1

Polonia w kolejnym sparingu podczas zgrupowania w Ciechanowie zremisowała z drugoligowym MKS Mława. Jedynego gola dla "Czarnych Koszul" strzelił Igor Gołaszewski, który nie wyjedzie do USA i zostanie z drużyną
Kilka tygodni temu kapitan Polonii otrzymał wstępne zaproszenie od New York Metrostars, klubu amerykańskiej Major Soccer League. Do dziś nie dostał potwierdzenia. - Igor raczej zostanie z nami - powiedział rzecznik prasowy Polonii Waldemar Skorupka.

Dla klubu to o tyle dobra informacja, że Gołaszewski wraz z rozpoczęciem serii zimowych sparingów jest nadzwyczaj skuteczny - w dwóch meczach zdobył trzy gole. Wczoraj pokonał bramkarza MKS Mława strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego. Zdobywanie goli w ten sposób jest dla niego rzadkością.

Bramkę Polonia straciła w ostatniej minucie meczu. Powtórzyła się sytuacja z wtorkowego spotkania ze Zniczem Pruszków. Tylko wtedy poloniści zdobyli wcześniej cztery gole.

Słaba skuteczność to wynik i ośnieżonego boiska, i znacznych osłabień zespołu w ataku. Na tej pozycji zagrali Benjamin Imeh oraz z konieczności Paweł Głowacki, zmieniony po przerwie przez Sebastiana Kęskę. Wczoraj do drużyny dołączył Łukasz Jarosiewicz, ale tak jak Konrad Gołoś i Ivan Udarević będzie ćwiczyć indywidualnie. Przechodzi rehabilitację. Wspominanie o absencji Jacka Kosmalskiego jest być może monotonne, ale trzeba to zrobić - wciąż nie wiadomo, gdzie znajduje się ten napastnik, nieobecny na treningach od poniedziałku. W Polonii nie ukrywają, że w związku z trudną sytuacją w przodzie przymierzają się do sprowadzenia napastnika. Kontuzjowani, i to ciężko są Piotr Kluzek oraz Sebastian Olszar, a Imeh oraz Richard Kanu nie spełniają nadziei trenerów i klub zamierza z nich zrezygnować.

Następny sparing Polonia rozegra w środę. Rywalem będzie drugoligowy Świt. Możliwe, że mecz odbędzie się w Nowym Dworze, to nie tak daleko od Ciechanowa. Ustalono też termin kolejnego meczu. Za tydzień w sobotę o godzinie 12 w Ząbkach z liderem IV ligi Dolcanem.

MKS MŁAWA - POLONIA WARSZAWA 1:1 (0:1). Bramki: Wróblewski (90.) - Gołaszewski (34.). Polonia: Banaszyński - Gołaszewski, Szymanek (60. Moryc), Jarczyk (46. Mazurkiewicz), Jakosz - Bąk, Łukasiewicz, Dźwigała (75. Kotwica), Cichoń (65. Kanu) - Głowacki (46. Kęska), Imeh.Płyta później

Instalacja podgrzewanej płyty na stadionie przy Konwiktorskiej nie będzie możliwa przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Polonia ma na tę inwestycję obiecane pieniądze z miasta oraz Ministerstwa Edukacji i Sportu, ale wciąż nie ma pozwolenia na realizację projektu. Nawet gdyby zostało one wydane w najbliższych dniach, uwzględniając procedurę przetargową, niemożliwe jest, aby piłkarze zagrali na nowoczesnej murawie w pierwszym meczu rundy wiosennej 6 marca w Pucharze Polski z Wisłą Kraków.