Poznańscy bokserzy wystąpią na Węgrzech

Dwaj pięściarze PKB Poznań, Mariusz Koperski (waga lekka) i Piotr Olejniczak (kategoria półśrednia), dostali powołanie do reprezentacji Polski na międzynarodowy turniej bokserski w Debreczynie
49. Memoriał Istvána Bocskaia w węgierskim Debreczynie zostanie rozegrany od 2 do 6 lutego. Będzie to pierwszy tegoroczny sprawdzian podopiecznych trenera reprezentacji Ludwika Buczyńskiego.

Wczoraj z obozu kadry w Zakopanem wróciło sześciu poznańskich bokserów: Krzysztof Rogowski, Krzysztof Szot, Mariusz Koperski, Piotr Olejniczak, Łukasz Wawrzyczek, Krzysztof Chudecki oraz jego młodszy brat Michał (jedyny w tym gronie zawodnik Olimpii). Koperski i Olejniczak w poniedziałek odlatują z Warszawy na Węgry, a Rogowski i Krzysztof Chudecki już w sobotę jadą do Brna, gdzie następnego dnia mają stoczyć kolejny pojedynek czeskiej ekstraligi w barwach OTC Liberec-Praga.

Reszta zawodników przygotowuje się w Poznaniu do Mistrzostw Wielkopolski, które w przyszłym tygodniu - po raz pierwszy od ośmiu lat - zostaną rozegrane w Lesznie. Na kolejny weekend zaplanowany jest z kolei we Wrocławiu pierwszy z cyklu turniejów o Puchar Polskiego Związku Bokserskiego.

Oprócz poznaniaków na Węgry pojadą: Łukasz Maszczyk (48 kg, Gwardia Warszawa), Krzysztof Cieślak (57 kg, Tom Boxing Team Mińsk Mazowiecki) i Artur Zwarycz (75 kg, Gwardia Wrocław). - Jestem bardzo ciekaw, jak zmieniona, odmłodzona reprezentacja poradzi sobie na Węgrzech. Mam nadzieję, że spisze się nie gorzej niż rok temu - mówi trener kadry Ludwik Buczyński. W zeszłym roku w Debreczynie dwaj Polacy: Sławomir Malinowski (waga półśrednia) i Mateusz Malujda (waga ciężka) przegrali dopiero pojedynki finałowe. Mariusz Koperski oraz Krzysztof Szot odpadli już po swoich pierwszych walkach.