Sport w skrócie

LEKKA ATLETYKA

Monika Pyrek (MKL Szczecin) z wynikiem 4,50 m wygrała w niemieckim Wuppertalu halowy konkurs skoku o tyczce. Szczecinianka zaczęła konkurs od wysokości 4,30 i pokonała ją w drugim podejściu. Za trzecim razem uporała się z wysokością 4,40, a 4,50 pokonała za pierwszym razem. Drugie miejsce zajęła Martina Strutz (Niemcy) - 4,30, a trzecie Mary Sauer (USA) - 4,30.

W niedzielę Pyrek straciła halowy rekord Polski. Najlepszy dotychczas wynik - 4,65 poprawiła o pięć centymetrów Anna Rogowska (SKLA Sopot) podczas zawodów w Spale. To najlepszy w tym roku wynik na świecie. Obie zawodniczki w środę wezmą udział w zawodach w Bydgoszczy.

SIATKÓWKA

II liga mężczyzn: Morze Bałtyk Szczecin - Maraton Świnoujście 3:0. Sety: 25:16, 25:21, 25:17. Morze Bałtyk: Tomasz Cichosz, Kolec, Kławsiuć, Ostrowski, Sylla, Kardaś oraz Łukasz Cichosz (libero), Streich. Maraton: Szablewski, Bołba, Kulikowski, Rauch, Zgierski, Nakonieczny oraz Żymła (libero), Migdalski, Glinka, Żurek.

II liga kobiet: Pałac II Bydgoszcz - Piast II Szczecin 3:0. Sety: 27:25, 25:23, 25:15. Piast II: Rogala, Stefan, Wojtas, Bury, Kijana, Szymańska oraz Szewczyk (libero), Kiewra, Róg.

Chemik Police - AZS Poznań 3:0. Sety: 26:24, 25:22, 25:19. Chemik: Ciesielska, Matusz, Furmanek, Wysocka, Raczyńska, Łaniewska oraz Dołżańska, Bujek, Chmielewska, Warzocha.

KOSZYKÓWKA

II liga mężczyzn: Tarnovia Tarnowo - AZS Szczecin 88:84.

FUTSAL

II liga mężczyzn: Pogoń 04 Szczecin - Arpol Toruń 4:1 (2:1).

PIŁKA NOŻNA

Czwartoligowy Sokół Pyrzyce został halowym mistrzem województwa zachodniopomorskiego. Sokół wygrał w sobotę turniej finałowy - którego był gospodarzem - z udziałem ośmiu zespołów wyłonionych z eliminacji. W finale pokonał KP Police 5:4, a w meczu o trzecie miejsce Flota Świnoujście ograła Zorzę Dobrzany 7:3.