Sparingi śląskich trzecioligowców

Piłkarze Polonii Bytom, którzy przebywają na zgrupowaniu w Głuchołazach, w rozegranym w sobotę sparingu pewnie pokonali V-ligowy Bobrek Karb Bytom 3:0. - Boisko było zaśnieżone, ale dało się grać - relacjonuje trener bytomian Grzegorz Kapica, w którego drużynie ponownie zagrało kilku nowych zawodników. Jak na razie tylko jeden z nich, 20-letni obrońca Artur Cybulski (jesienią w IV-ligowym GKS Tychy), został zatwierdzony do Polonii. - Decyzję co do reszty podejmę po sobotnim sparingu ze Źródłem Kromołów, który rozegramy już u siebie - dodaje Kapica.

Polonia Bytom - Bobrek Karb Bytom 3:0 (1:0)

Bramki: Smolec, Jurczyk, Cybulski.

Polonia. I połowa: Żmija - Serafin, Mianowany, Kondzielnik, Lickiewicz, Rejmanowski, Brosz, Groehlich, Jabłoński, Kajda, Smolec. II połowa: Suchański - Jurczyk, Brehmer, Groehlich, Cybulski, Trzeciak, Konik, Marek, Marcinkowski, Tukaj, Gacki.

W drugim zimowym sparingu zawodnicy Rozwoju Katowice wygrali u siebie 2:0 z czołową drużyną IV-ligi Energetykiem ROW Rybnik. Obydwa gole w tym meczu zdobył Adam Bosowski, a zwycięstwo podopiecznych trenera Marka Koniarka mogło być wyższe, ale jego asystent Marcin Polarz nie wykorzystał rzutu karnego. - Jak na razie nikt do nas nie doszedł, ale nikt też nie odszedł, choć propozycje miał Tomasz Wróbel. Z powodu chorób i kontuzji nie mogłem skorzystać z kilku podstawowych zawodników (nie grali m.in. Wróbel, Grzegorz Rajman i Adam Giesa - przyp. red) i dałem szansę młodzieży - opowiada Koniarek.

Rozwój Katowice - Energetyk ROW Rybnik 2:0 (1:0)

Bramki: A. Bosowski 2.

Rozwój: Płonka - Will, A. Bosowski, Hejnowski, Kiszel, M. Bosowski, Polarz, Lis, Sudoł, Buffi, Paździorek. Po przerwie grali także: Kolonko oraz Tomczyk i Kwiatkowski.

Z powodu złych warunków atmosferycznych nie doszły do skutku mecze Ruchu Radzionków z Rakowem Częstochowa i Walki Zabrze ze Spartą Zabrze. Górnik Jastrzębie, który pierwszy sparing rozegra w najbliższy piątek, w sobotę wziął udział w turnieju halowym w Czańcu. Podopieczni trener Krzysztofa Zagórskiego zajęli tam drugie miejsce (przegrali w finale po rzutach karnych z III-ligowym Kmitą Zabierzów), a Robert Żbikowski został najlepszym strzelcem imprezy (osiem goli w sześciu meczach).