Kay triumfuje w Miejskiej Lidze Biznesu

Wielkie emocje przeżyli kibice w decydujących meczach XX edycji Miejskiej Ligi Biznesu.
O miejscach na podium decydowały rzuty karne.

W spotkaniu o trzecie miejsce zawodnicy PKN Orlen pokonali 3:2 w karnych ekipę Pocztyliona. W regulaminowym czasie było 4:4. Gole dla triumfatorów zdobyli Piotr Cichosz (3) i Tomasz Włoczewski, natomiast dla pokonanych Dariusz Krzywkowski (2) i po jednej Jarosław Pleczyński i Piotr Kwasiborski.

Niemal identyczny przebieg miał finał pomiędzy Kay i faworyzowanym Kluge (na zdjęciu). Ten drugi zespół miał szansę na czwarte zwycięstwo w historii MLB, dzięki czemu pobiłby rekord Budmatu. Nie udało się - choć mecz zakończył się remisem 4:4, w karnych lepszy okazał się Kay 3:2. Bramki dla zwycięzców strzelali Rajmund Koperek (2) oraz Jacek Lasocki i Marek Więckiewicz, natomiast trafienia dla Kluge zaliczyli Paweł Grabowski (2), Tomasz Marciniak i Przemysław Drzewoszewski.

Na otarcie łez Kluge zgarnęło tytuł najlepszego zawodnika (Paweł Grabowski) i bramkarza (Dariusz Kluge) tej edycji MLB. Królem strzelców z 37 golami został Tomasz Walczak z Oldboys, puchar Menedżera Sportu przyznano kierownikowi Pocztyliona Tadeuszowi Daszewskiemu, zaś puchar Fair Play trafił w ręce zespołu Orlen Ochrony.