Sparingi pomorskich drużyn piłkarskich

W pierwszym meczu kontrolnym piłkarze Lechii Gdańsk zremisowali z I-ligowym Górnikiem Łęczna. Bałtyk Gdynia nie zagrał z Legią Warszawa, gdyż piłkarze ze stolicy obawiali się chuliganów Arki. Żółto-niebiescy pokonali Kotwicę Kołobrzeg
Lechia Gdańsk - Górnik Łęczna 2:2 (0:2)

Mecz Lechii z Górnikiem był niezłym widowiskiem szczególnie w pierwszej połowie. Gra był szybka, obie drużyny nastawiły się na ofensywną grę, nie brakowało podbramkowych sytuacji. Lechia była równorzędnym rywalem dla pierwszoligowca, ale to drużyna z Łęcznej po dwóch golach Andrzeja Kubicy prowadziła do przerwy 2:0. Na początku drugiej połowy kontaktowego gola zdobył Janusz Melaniuk. Niewiele brakowało, a chwilę potem wyrównałby Marek Wasicki, któremu kilku centymetrów zabrakło, żeby głową zdobyć bramkę dla Lechii. Ta sztuka udała się na trzy minuty przed końcem meczu Michałowi Szczepińskiemu, celna główka dała biało-zielonym remis z Górnikiem. W drugiej połowie tempo gry znacznie spadło, ale piłkarze obu drużyn czuli zmęczenie po zgrupowaniu w Cetniewie, na którym pracowali przede wszystkim nad wytrzymałością. - Jestem zadowolony z gry, widzę, że mam na tyle silny zespół, że w III lidze nie musimy się obawiać żadnego przeciwnika - powiedział trener Lechii Marcin Kaczmarek, który w tym meczu rywalizował z ojcem Bogusławem, trenerem Górnika. - Przed meczem nic nie podpowiadałem synowi. Ma na tyle dobry warsztat, że radzi sobie sam. Po meczu usiądziemy oczywiście przy herbacie i podyskutujemy o meczu - tłumaczył "Bobo" Kaczmarek.

Następny sparing Lechia rozegra w środę. Jej rywalem na sztucznym boisku AWFiS będzie Radomiak, który wczoraj w Połchowie pokonał w sparingu Kaszuby 1:0.

Niestety, nie doszedł do skutku mecz IV-ligowego Bałtyku Gdynia z Legią Warszawa. - Mieliśmy sygnały, że mecz będę chcieli zakłócić pseudokibice Arki. Piłkarze chcieli zagrać, ale postanowiłem, że nie będę ryzykował ich zdrowia. Tego sparingu i tak wcześniej nie było w planach - wyjaśnia trener Legii Jacek Zieliński.

Prokom Arka Gdynia - Kotwica Kołobrzeg 3:2 (1:1)

Drugi sparingowy mecz wygrał II-ligowy Prokom Arka Gdynia. Po zwycięstwie z Kaszubią Kościerzyna przed tygodniem w sobotę gdynianie pokonali 3:2 Kotwicę Kołobrzeg. W drugim sparingu kolejną bramkę zdobył testowany przez Arkę 22-letni pomocnik Lecha II Poznań Jan Stronczyński (pozostałe gole zdobyli Krzysztof Majda i Krzysztof Piskuła z karnego). W drugiej połowie Arka zagrała w składzie, który jest najbliższy podstawowego: Chamera - Kowalski, Jawny, Warczachowski - Sobieraj, Majda, Gorząd, Piskuła, Jelonkowski - Ława, Patalan.

APLA:

Wyniki pozostałych sparingów: Kaszuby Połchowo - Radomiak 0:1, Kaszubia Kościerzyna - Górnik Wieliczka 3:1, Pomezania Malbork - Unia Tczew 1:0, Orkan Rumia - Zapro Ujeścisko 5:1, Zatoka Puck - Gedania 1:3, Gryf Wejherowo - OKS Janowo 2:0, Stolem Gniewino - Bytovia 2:6.