Badmintoniści Stali Nowa Dęba przed szansą awansu do ekstraklasy

BADMINTON. Bardzo blisko awansu do ekstraklasy są badmintoniści Stali Nowa Dęba. By awansować muszą w sobotę pokonać AZS Łódź.
W najbliższą sobotę w Nowej Dębie rozegrana zostanie piąta, finałowa runda rozgrywek o mistrzostwo I ligi. Wystąpią w niej zespoły AZS Łódź, SKB Bialkor Suwałki, AZS Kielce i Stali Nowa Dęba. W parach półfinałowych AZS Kielce zmierzy się z SKB Bialkorem Suwałki, a Stal Nowa Dęba z AZS Łódź. Zwycięzcy tych spotkań awansują do ektraklasy. Rozegrają także mecz o pierwsze miejsce. Pokonani zmierzą się w pojedynku o trzecie miejsce. Zawody odbęda się w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 2 w Nowej Dębie przy ul. Kościuszki 101.

Krukowski najlepszy

Nieźle zaprezentowali się reprezentanci Podkarpacia podczas rozegranych w Głubczycach 16. Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów. W mistrzostwach wzięło udział 200 zawodniczek i zawodników z 15 państw (Litwa, Ukraina, Słowacja, Bułgaria, Chorwacja, Słowenia, Czechy, Niemcy, Francja, Anglia, Szkocja, Belgia, Estonia, Wegry i Polska). Wśród nich byli także reprezentanci dwóch podkarpackich klubów: Stali Nowa Dęba i UKS Orbitek Straszęcin. Najlepiej z nich wypadł Kamil Krukowski ze Stali, który wspólnie z Moniką Cichoń (UKS Sobótka) wywalczył dziewiąte miejsce w grze mieszanej. W turnieju głównym wystąpiły także pary: K. Kaczor/Aleksandra Walaszek (Technik Głubczyce) i Mateusz Czachor/Ewelina Sadłowska (SKB Bialkor Suwałki).

W turnieju singlowym do 1/16 finału awansowała czwórka Polaków, w tym Kamil Krukowski i Krzysztof Kaczor (obaj Stal), natomiast w turnieju głównym debli wystąpiły pary K. Krukowski/Dawid Gąsior (Stal), K. Kaczor (Stal)/Sławomir Gąsior (Orbitek), Mateusz Czachor (Stal)/Krystian Żebrowski (Hubal Białystok) oraz Rafał Skrzek (Orbitek)/Damian Broj (UKS Kędzierzyn Koźle).

Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie, a reprezentanci Podkarpacia przegrywali z późniejszymi medalistami.

Wyróżnienia na Zjeździe

Podkarpaccy działacze i trenerzy zostali wyróżnieni podczas 9. Krajowego Zjazdu Delegatów PZBad., który obradował w Warszawie. Najwyższym wyróżnieniem uhonorowano trenera badmintonistów Stali Nowa Dęba Adama Bunio (statuetka z lotką). Medale PZBad otrzymali ponadto: Zygmunt Kamiński z Nowej Dęby oraz Leszek Drąg z Rzeszowa. Złotą odznakę otrzymał Władysław Kruk z Robczyc, a srebrną Andrzej Rachwał z Dębicy.

O tym, że podkarpacki badminton rośnie w siłę przekonano się także podczas wyborów do władz związku. Do 15-osobowego zarządu wybrany został Roman Koterba z Rzeszowa, a do pięcioosobowej komisji rewizyjnej Andrzej Rachwał z Dębicy. Warto przypomnieć, że wcześniej do czteroosobowej Rady Trenerów PZBad wybrany został Adam Bunio z Nowej Dęby.