Edyta Kucharska czołową zagrywającą Europy

Siatkarka Winiar Kalisz jest na drugim miejscu w rankingu CEV.
Słynąca z mocnego serwisu kaliszanka rozegrała dotąd w Lidze Mistrzów dziewięć spotkań i 35 setów. Ma na koncie 19 asów serwisowych, a zatem 0,54 asa na set. To daje jej wysokie, drugie miejsce w rankingu CEV. Lepsza od niej jest tylko serbska gwiazda hiszpańskiej drużyny Hotel Cantur Las Palmas - Vesna Tomasević, która w ośmiu meczach posłała rywalkom 23 asy (0,74 na set).

Dodajmy, że trzecie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Katarzyna Biel ze Stali Bielsko-Biała, a na siódmym miejscu jest także znakomicie zagrywająca Anna Woźniakowska z Winiar Kalisz.

W innych kategoriach:

- Marta Kuehn jest szósta w odbiorze zagrywki - ma skuteczność 49,21 proc.; najlepsza jest Włoszka Paola Cardullo z Asystela Novara - ponad 63 proc. odebranych piłek

- Kremena Trifonowa jest ósma w skutecznych blokach - 0,71 bloku na set; tu najlepsza jest Agata Mróz ze Stali Bielsko-Biała

Winiarom pozostał do rozegrania jeszcze jeden mecz Ligi Mistrzów - we wtorek, wyjazd z Azerrailem Baku. Kaliszanki nie mają już szans na awans; pozostaje im zaistnieć w rankingach indywidualnych.