Agafon i Klytta opuszczają GKS Katowice

Piłkarze GKS-u Katowice pokonali w środowym sparingu trzecioligowy Rozwój. Ale drużynę opuścili kolejni piłkarze: Mieczysław Agafon i Dariusz Klytta. W najbliższych dniach ma odejść Sebastian Kęska.
Spotkanie odbyło się na bocznym boisku Stadionu Śląskiego. Pierwszoligowcy długo nie potrafili sobie poradzić z dobrze grającym Rozwojem, który aż do 82. min prowadził 1:0. Dopiero w końcówce, po faulu na Grzegorzu Kmieciku, wyrównał z rzutu karnego Krzysztof Markowski. W końcówce meczu zwycięskiego gola po akcji Dawida Plizgi strzelił Artur Andruszczak. W GKS-ie po raz kolejny zaprezentował się 19-letni napastnik Rafał Waksmundzki. Wystąpili także Marcin Połeć, 20-letni obrońca Pelikana Łowicz, Wojciech Klemczyk, 20-letni obrońca Bałtyku Gdynia, oraz junior GKS-u Mateusz Kapitan, 18-letni pomocnik. - Właściwie nie znałem chłopaków, z którymi grałem w obronie. Ale jeśli nie ma innego wyjścia - kręcił głową stoper Krzysztof Markowski.

Tymczasem prezes Piotr Dziurowicz prowadził kolejne rozmowy z piłkarzami GKS-u. Wczoraj dał wolną rękę w poszukiwaniu nowych drużyn Klytcie i Agafonowi. - Tych chłopaków nie ma już w klubie, będą szukali sobie nowych zespołów. Prezes zapewnił mnie, że to już koniec osłabiania kadry. Teraz trzeba rozpocząć poszukiwania nowych zawodników - zapowiedział trener Jan Furtok. Z drużyny odejdzie jednak także Kęska, który wniósł sprawę do WG PZPN-u o rozwiązanie kontraktu z winy klubu, z powodu zaległości finansowych. - We wtorek WG powinien przychylić się do mojego wniosku, bo mam podstawy do rozwiązania umowy. Wstępnie rozpocząłem już negocjacje z Polonią Warszawa. Tam prawdopodobnie będę grać na wiosnę - powiedział piłkarz.

Z Bukowej dochodzą jednak również pomyślne wieści: piłkarze wreszcie otrzymali drobną część swoich zaległości. - Prezes sprzedał jednego z nas [Grzegorza Fonfarę do Bełchatowa - przyp.red.], to udało mu się coś nam wypłacić. Nie były to duże pieniądze, ale poprawiło to trochę atmosferę w drużynie - opowiadali zawodnicy.

Tymczasem firma Jako, sponsor techniczny GKS-u, podaruje każdemu z katowickich piłkarzy po pięć par butów sportowych. - Będą to buty do gry na różnych podłożach, z najnowszej kolekcji naszej firmy. Widzimy, co się dzieje w klubie, więc zdecydowaliśmy się pomóc. Chcemy pokazać innym, że GKS nie został jeszcze sam. Być może będzie to sygnał dla innych sponsorów, żeby wspomogli klub - mówił Adam Kwiotek z firmy Jako.

GKS Katowice 2 (0)

Rozwój Katowice 1 (1)

STRZELCY BRAMEK

GKS: Markowski (82., karny), Andruszczak (90.).

Rozwój: Buffi (30., karny).

SKŁADY

GKS: Sławik - Klemczyk, Markowski, Połeć - Pęczak, Widuch, Wijas, Górski, Andruszczak - Waksmundzki, Plizga. Weszli: Bartnik, Polczak, Kmiecik, Krauze, Kapitan.

Rozwój: Kolonko - Will, A. Bosowski, Hajnowski - Bonczek, M. Bosowski, Tomczyk, Giesa, Sudoł - Buffi, Wróbel. Weszli: Kiszel, Skoczylas Lindner, Kwiatkowski, Wojcieszak.