Młodzieżowy Puchar Polski

W sobotę na planszach gdańskiej AWFiS rozegrany zostanie turniej młodzieżowego Pucharu Polski "O kirys Jana III Sobieskiego"
To będą trzecie zawody młodzieżowego Pucharu Polski. W tej kategorii nie jest prowadzona osobna klasyfikacja pucharowa. Najlepsze wyniki zaliczane są do rankingu młodzieżowców, w którym brane są pod uwagę cztery najlepsze wyniki uzyskane w Polsce i dwa najlepsze osiągnięte w zawodach międzynarodowych. Wśród florecistek zdecydowanie prowadzi na razie aktualna wicemistrzyni Europy Agata Kantorska z Warty Poznań. Dwa kolejne miejsca zajmują gdańszczanki Anna Lidzbarska i Agnieszka Kulczycka, na ich dobry występ liczą trenerzy Sietomu. W rankingu florecistów prowadzi Michał Majewski z AZS Warszawa, a zanim znajduje się trzech zawodników Sietomu: Andrzej Witkowski, Karol Naruszewicz i Paweł Osmański.

Młodzieżowcy niedawno startowali w Budapeszcie w zawodach Pucharu Świata. W turnieju o Puchar Heraklesa wypadli jednak słabo. Żadnemu floreciście z Polski nie udało się awansować do grona 32 najlepszych, najwyżej z zawodników Sietomu był Osmański (zajął 58. miejsce). Nieco lepiej wypadły florecistki, najwyżej sklasyfikowana (na 15. miejscu) została Kulczycka. W turnieju nie wystąpiła Kantorska.

Głównym sponsorem turnieju turnieju "O kirys Jana III Sobieskiego" jest firma FH Sulmin, imprezę wspierać będą także firmy Forma, Sietom i Ares-Service.

W tym samym czasie w Paryżu trwać będą zawody Pucharu Świata seniorów. Wystartuje w nich czterech zawodników Sietomu: Wojciech Szuchnicki, Paweł Kawiecki, Radosław Glonek i Krzysztof Pietrusiak. Florecistki po raz pierwszy w zawodach Pucharu Świata walczyć będą w Seulu 25-27 lutego.