Sport w skrócie

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE

KUSTRA DALEKO. Robert Kustra z Górnika Sanok zajął 35. miejsce w rywalizacji na 1500 m podczas 22. Zimowej Uniwersjady rozgrywanej w Innsbrucku. Zwyciężył Włoch Enrico Fabris. Wyniki: 1. Enrico Fabris (Włochy) 1.50,42, 2. Rhian Ket (Holandia) 1.50,92, 3. Takaharu Nakajima (Japonia) 1.51,85,..., 13. Konrad Niedźwiedzki (AZS AWF Kraków) 1.55,46, 35. Robert Kustra (SKŁ Górnik Sanok) 2.01,45, 36. Łukasz Budz (WKŁ Stegny) 2.01,52.

KOSZYKÓWKA

W ostatnim meczu 16. kolejki II ligi mężczyzn: Zagłębie Sosnowiec - MKKS Rybnik 70:69.

1. Mickiewicz Katowice16281375:1258
2. Lafarge Kielce16271322:1246
3. Pogoń Ruda Śląska16261371:1340
4. CKS Czeladź15251308:1214
5. MMKS Dąbrowa Górnicza15241259:1177
6. Big Star Tychy16241353:1303
7. Start Lublin16241231:1181
8. Pogoń Prudnik16241321:1271
9. Polonia Przemyśl16241354:1362
10. MOSiR Krosno16241238:1279
11. Bobry Zabrze15231236:1233
12. AZS Lublin16231421:1485
13. MKKS Rybnik15221198:1201
14. Legia Warszawa15191081:1204
15. Zagłębie Sosnowiec16191106:1256
16. AZS Gliwice15191120:1281
Wyniki 18. kolejki o wejście do I ligi kobiet: MLKS Rzeszów - Gracz Starachowice 85:58. Kwarty: 22:17, 22:8, 22:16, 19:17. MLKS: Buszta 11, Lachcik 6, Ludwiniak 9 (1), Moskwa 17, Węklar 28 (3) oraz Cudo 10 (2), Hogendorf 0, Pałys 4, Uchman 0, Szelewa 0. Gracz: Żurowska 18, Kaniewska 4, Pijanowska 4, Fogiel 2, Aderek 21 oraz Sarzyńska 4, Niekłań 5, Trześniewska 0; CKiS Skawina - Stal Stalowa Wola 78:56. Kwarty: 20:16, 17:15, 18:11, 23:14. CKiS: Panek 15 (2), Koszela 6, Mucha 7 (1), Hajduk 12, Włodarz 5 (1) oraz Krzywoń 11, Oskwarek 12 (1), Flądro 4, Moskała 6. Stal: Czopor 8 (1), Łopion 4, Kaczmarska 11, Gołąbek 6, Parus 15 oraz Rutkowska 1, K. Wydra 4, Niemiec 5, A. Wydra 0, Darłak 2, Chryń 0; Borek Kraków - Górnik Wieliczka 67:115, UKS Krynica - RMKS Rybnik 77:103. Mecz MOSiR Mysłowice - Żak Nowy Sącz został przełożony. Pauzował MOSM Bytom i Pałac Młodzieży Tarnów.

1. Górnik Wieliczka15291370:896
2. Pałac Młodzieży Tarnów15281323:1066
3. CKiS Skawina15271219:848
4. MLKS Rzeszów16271365:1058
5. MOSM Bytom1424908:791
6. Żak Nowy Sącz14231017:859
7. Stal Stalowa Wola15231001:936
8. Gracz Starachowice1419898:1019
9. RMKS Rybnik15181010:1234
10. MOSiR Mysłowice1417937:979
11. Borek Kraków1617906:1470
12. UKS Krynica1616937:1533
SIATKÓWKA

Wyniki 12. kolejki II ligi kobiet: Siarka Tarnobrzeg - UMKS Łańcut 0:3, MOSiR Mysłowice - MKS Andrychów 3:0, Orzeł Kozy - Armatura Kraków 3:1. Mecz SMS II PZPS Sosnowiec - Tomasovia został przełożony.

1. UMKS Łańcut122436:3
2. Siarka Tarnobrzeg122026:19
3. MOSiR Mysłowice121926:23
4. MKS Andrychów121821:22
5. SMS II Sosnowiec111617:22
6. Orzeł Kozy121617:27
7. Tomasovia111514:26
8. Armatura Kraków121318:33
Wyniki 12. kolejki II ligi mężczyzn: MKS Andrychów - SMS II Spała 3:2, Cukrownik Lublin - Energetyk Jaworzno 1:3, AZS Rafako Racibórz - Okocimski Brzesko 2:3. W meczu rozegranym awansem: Błękitni Ropczyce - MOS Będzin 3:1. W meczu zaległym: SMS II Spała - Błękitni Ropczyce 3:0.

1. Energetyk Jaworzno122032:19
2. MOS Będzin121929:21
3. MKS Andrychów121927:26
4. SMS II Spała121926:25
5. Cukrownik Lublin121826:22
6. Błękitni Ropczyce121821:22
7. Okocimski Brzesko121724:31
8. Rafako Racibórz121415:34
Wyniki 7. kolejki III ligi kobiet: AZS Karpaty Krosno - Tęcza Żołynia 0:3. Mecz AZS UR Rzeszów - MOSiR Jasło został przełożony. Pauzowała Sanoczanka Sanok.

1. Tęcza Żołynia61016:6
2. AZS UR Rzeszów5912:8
3. MOSiR Jasło5812:8
4. Sanoczanka578:12
5. Karpaty Krosno551:15
Wyniki 12. kolejki III ligi mężczyzn: Orkan Nisko - AZS Uniwersytet 3:0, Stal Mielec - Błękitni II Ropczyce 1:3, TSV Sanok - AZS Karpaty Krosno 0:3, San Lesko - Tęcza Sędziszów 3:1, MOSiR Jasło - Czarni Oleszyce 3:1.

1. Karpaty Krosno122436:12
2. Orkan Nisko112130:6
3. Błękitni II Ropczyce121924:19
4. MOSiR Jasło121923:20
5. Czarni Oleszyce121822:17
6. AZS UR Rzeszów121821:20
7. Stal Mielec121723:23
8. TSV Sanok111617:22
9. San Lesko12135:34
10. Tęcza Sędziszów12134:35
TENIS STOŁOWY

Wyniki 8. kolejki I ligi kobiet: Wanda Kraków - KKTS Krosno 0:10, Bronowianka II Kraków - JKTS Jastrzębie 5:5, MKSTS Polkowice - Cukrownik Chybie 9:1, Elta Łódź - Rafaello Kazimierza Wielka 3:7.

1. KKTS Krosno81453:27
2. MKSTS Polkowice81249:31
3. Rafaello Kazimierza Wlk.81249:31
4. Bronowianka II8944:36
5. JKTS Jastrzębie8841:39
6. Elta Łódź8741:39
7. Cukrownik Chybie8227:53
8. Wanda Kraków8016:64
Wyniki 11. kolejki I ligi mężczyzn: Suret Brzostowianka - Kastor Łask 3:7, Izolator Zapel Politechnika Rzeszów - AZS Semex Częstochowa 6:4, Górnik Miechowice - Erjot Oława 9:1, Agra Olesno - AZS AE Wrocław 3:7, Victoria Wałbrzych - Trasko Ostrzeszów 1:9.

1. Kastor Łask112079:31
2. Trasko Ostrzeszów112081:29
3. Izolator Zapel PRz111875:35
4. Erjot Oława111560:50
5. Górnik Miechowice111369:41
6. AZS AE Wrocław111156:54
7. AZS Częstochowa11748:62
8. Victoria Wałbrzych11431:79
9. Brzostowianka11128:82
10. Agra Olesno11123:87