Sport.pl

Radomiak szuka piłkarzy i trenera

Mołdawianin z Legii Warszawa - Anatolij Doros, dołączy najprawdopodobniej do kadry Radomiaka. "Zieloni" prowadzą także rozmowy z Maciejem Terleckim z Pogoni Szczecin
W kontakcie z oboma zawodnikami pozostaje Janusz Wójcik. - Prowadzę rozmowy z wieloma piłkarzami, ale muszę brać przede wszystkim pod uwagę budżet Radomiaka - mówi były selekcjoner reprezentacji Polski. Jak ujawnia, jest coraz bliższy podpisania umowy z klubem ze Struga, co pozwoli na oficjalne reprezentowanie jego interesów. - Oczywiście, jeszcze się waham, tym bardziej że pojawiają plotki o zakończeniu mojej współpracy z Radomiem. Nie wiem, kto je rozsiewa, ale ja chcę nadal pomagać klubowi - podkreśla Wójcik. W jego gestii pozostają również poszukiwania trenera, gdy z pracy w Radomiaku zrezygnował Andrzej Kretek. - Mam w notesie kilka nazwisk szkoleniowców i mam nadzieję, że lada dzień będę mógł poinformować o tym, kto poprowadzi zespół w walce o ligowe punkty. Do momentu pojawienia się nowego trenera zajęcia prowadzić ma Arkadiusz Skonieczny - kończy Wójcik.

Z samego rana zespół Radomiaka wyruszył na zgrupowanie do Cetniewa. Wyjazd nie nastąpił jednak o czasie, bo do ostatniej chwili trwały targi, którzy zawodnicy mają ostatecznie wsiąść do autokaru. Na szczęście tym razem klubowi działacze poszli po rozum do głowy i w obozie przygotowawczym będzie uczestniczył Paweł Iwanowski - jeden z najlepszych piłkarzy "zielonych", którego nie wiedzieć czemu jeszcze w niedzielę nie było w kadrze zespołu. Co ciekawe, znalazło się też miejsce dla dwóch byłych graczy Radomiaka: Adama Śniegockiego i Andrzeja Drachala. Bramkarza Mazowsza Grójec - Mariusza Osińskiego, który zostaje w swoim macierzystym klubie, zastąpił golkiper rezerw Legii Warszawa - Łukasz Zaremba. To 20-letni, mierzący 194 cm wzrostu, wychowanek OSiR-u Targówek (dawny Polonez), który nie znalazł miejsca w pierwszej drużynie legionistów. Oprócz wspomnianej czwórki w kadrze Radomiaka, która wyjechała do Cetniewa, znaleźli się: Paweł Gałczyński, Tomasz Borkowski, Zbigniew Wachowicz, Dariusz Rysiewski, Robert Szary, Maciej Lesisz, Bogumił Sobieska, Marcin Rosłaniec, Jacek Wysocki, Jakub Cieciura, Przemysław Michalski, Daniel Barzyński, Mirosław Siara, Jacek Kacprzak, Sławomir Majak, Tomasz Brzyski, Grzegorz Słupecki, Zbigniew Wyciszkiewicz, Michał Stolarz, Krzysztof Sadzawicki, Mariusz Unierzyski, Marcin Danielewicz i Jacek Cieśla. Po rezygnacji Andrzeja Kretka trenerem pozostaje Arkadiusz Skonieczny, a za odnowę biologiczną odpowiadają: Zdzisław Radulski i Marcin Górka. Funkcję kierownika drużyny nadal sprawuje Marek Włodarski.

Być może na zgrupowanie dojedzie Janusz Wójcik. - Czy się pojawię, czy nie, gwarantuję, że zawodnicy pracować będą tak ciężko, jak nigdy dotąd - mówi z naciskiem Wójcik.