Prezentacja Profesjonalnej Grupy Kolarskiej Knauf w WDK

Świętokrzyskie nie będzie białą plamą na mapie zawodowego kolarstwa w Polsce. Wprawdzie pod koniec ubiegłego roku działalność zawiesiła mająca siedzibę w Końskich grupa CCC Polsat, ale jej miejsce zajmie Profesjonalna Grupa Knauf z Włoszczowy. Wczoraj w Wojewódzkim Domu Kultury odbyła się jej prezentacja. Wzięli w niej udział członkowie zarządu województwa z marszałkiem Franciszkiem Wołodźką, który zadeklarował objęcie przez zarząd honorowego patronatu nad grupą. Były też władze Knauf Team oraz czołowi kolarze grupy - brązowy medalista mistrzostw Polski z ubiegłego roku Krzysztof Jeżowski, czołowy zawodnik ostatniego Tour de Pologne Marcin Sapa, olimpijczyk z Seulu i Barcelony Wojciech Pawlak, specjalista od jazdy na torze Jarosław Rębiewski i uznawany za jednego z najlepszych spinterów w Polsce Piotr Zaradny.

- Wierzę, że starty grupy będą dobrą promocją regionu świętokrzyskiego, powiatu włoszczowskiego i samej Włoszczowy - powiedział Marcin Wątrobiński, prezes zarządu Knauf Team. Dodał też, że grupa nawiązała już współpracę z kielecką Cyclo-Koroną.

Kolarze Knaufa mają startować we wszystkich najważniejszych wyścigach w Polsce oraz tych, których trasy wiodą przez Świętokrzyskie. Przygotowania do sezonu rozpoczęli od zgrupowania w Zakopanem.