Madej w Górniku Łęczna

Od wczoraj piłkarze I-ligowego Górnika Łęczna przebywają na zgrupowaniu w Cetniewie. Nad Bałtyk wyjechało 27 zawodników. Wśród nich jest Łukasz Madej z poznańskiego Lecha
Wygląda na to, że pomocnik z Poznania zamieni się miejscami z Pawłem Bugałą, który wyleciał z Kolejorzem na obóz do hiszpańskiej miejscowości Calpe koło Alicante. - Madej zgłosił się do nas sam, po fiasku rozmów z Zagłębiem Lubin - mówi Andrzej Szwabe, rzecznik prasowy Górnika. - Teraz będą prowadzone negocjacje z działaczami Lecha w sprawie jego pozyskania, bo ten mający za sobą grę w reprezentacji Polski zawodnik ma do 30 czerwca 2005 roku ważny kontrakt z tym klubem. Z tego co wiem, piłkarz nie ma wygórowanych żądań finansowych.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że poznaniacy wycenili tego gracza na 300 tys. złotych.

Podczas pobytu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich, który potrwa do 28 stycznia, łęcznianie rozegrają dwa mecze kontrolne. W sobotę 22 stycznia Górnik spotka się z III-ligową Lechią Gdańsk, a 28 stycznia z grającą o klasę wyżej gdyńską Arką. Niewykluczone, że w przypadku dobrej pogody Górnik zagra jeszcze jakieś spotkania.

Do Cetniewa wyjechali następujący zawodnicy: bramkarze - Robert Mioduszewski i Andrzej Bledzewski; obrońcy - Artur Bożyk, Bartosz Jurkowski, Anto Petrovie, Mariusz Pawelec, Ronald Siklie, Krzysztof Bodziak; pomocnicy - Piotr Bronowicki, Grzegorz Bronowicki, Grzegorz Wędzyński, Mirosław Budka, Velijko Nikitović, Cezary Kucharski, Dawid Sołdecki, Adrian Budka, Marcin Juszkiewicz, Łukasz Madej; napastnicy - Sebastian Szałachowski, Andrzej Kubica, Remigiusz Jezierski, Sławomir Nazaruk, Kamil Oziemczuk, Konrad Nowak, Piotr Prędota, Grzegorz Tobiszewski, Dariusz Osuch.

Do Cetniewa pojechało też trzech trenerów: Bogusław Kaczmarek, Marek Kostrzewa i Artur Sejud, dwóch specjalistów odnowy biologicznej - Ryszard Majewski i Maciej Kołodziejczyk oraz menedżer i kierownik drużyny - Waldemar Kwiatkowski.