Remis TKH/TK/Energostal w Oświęcimiu

Toruńskim hokeistom nie udało się odnieść szóstego zwycięstwa z rzędu. Bramka stracona na trzy minuty przed końcem spotkania odebrała podopiecznym Morawieckiego komplet punktów. - Nipotrzebne kary w końcówce meczu zadecydowały o utacie gola - stwierdził szkoleniowiec TKH/ThyssenKrupp/Energostal.

Obie drużyny rozpoczeły to spotkanie bardzo ostrożnie, skupiając się głównie na bronieniu dostępu do własnej bramki i grze z kontrataków. Pierwsi przewagę uzyskali torunianie i w 8 min mocny strzał Przemysława Bomastka niemal zaskoczył bramkarza Dworów/Unii Tomasza Jaworskiego. Pięć minut póżniej golkiper miejscowych znów w doskonałym stylu obronił uderzenie Tomasza Proszkiewicza. W końcówce pierwszej odsłony tego meczu Waldemar Klisiak mógł zdobyć gola, ale Tomasz Wawrzkiewicz nie pozwolił się pokonać.

W 36 min piekną akcję przeprowadził Dalibor Rzimsky. Czeski napastnik minął dwóch zawodników gospodarzy i podał do stojącego tuż przed bramką Tomasza Jóźwika, który bez problemów umieścił krążek w siatce mimo interwencji Jaworskiego. Po utracie gola podopieczni Andrieja Sidorenki atakowali odważniej, ale Wawrzkiewicz bronił bez zarzutu. W ostatniej tercji zawodnicy Dworów/Unii uzyskali przewagę i stwarzali dogodne sytuacje strzeleckie. W 45 min sam na sam z bramkarzem TKH/TK/Energostal znalazł się Marcin Jaros, ale i tym razem torunianin nie pozwolił się zaskoczyć.

Gospodarze wyrównali, gdy karę dwóch minut otrzymał Martin Voznik. W 58 min. stojący dwa metry od toruńskiej bramki Mariusz Puzio strzelił precyzyjnie tuż przy słupku. Wawrzkiewicz zdołał co prawda chwycić krążek, ale zrobił to już za linią bramkową. W dogrywce obie drużyny nie stworzyły sobie dogodnej okazji do zdobycia zwycięskiego gola. - Szkoda straconej bramki w koncówce spotkania. Mimo to jestem bardzo zadowolony z gry zespołu. Remis na lodowisku mistrza Polski jest dobrym osiągnieciem - powiedział po meczu trener torunian Morawiecki.

Wynik meczu

DWORY/UNIA - TKH/THYSSENKRUPP/ENERGOSTAL 1:1 (0:0, 0:1, 1:1, 0:0)

Bramki: 0:1 Jóźwik (36.), 1:1 Puzio (58.)

TKH/TK/Energostal: Wawrzkiewicz - Dąbkowski, R.Fraszko, Bomastek, Voznik, Laszkiewicz - Korczak, Sokół, Proszkiewicz, Rzimsky, Dołęga - Piotrowski, Tyczyński, Kiedewicz, Suchomski, Furo - Ożóg, Chrzanowski, Nikiel, A.Fraszko, Jóźwik

Pozostałe wyniki: GKS Tychy - Stoczniowiec Gdańsk 3:3 (1:2, 1:1, 1:0, 0:0) , Cracovia - GKS Katowice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) Wojas/Podhale Nowy Targ - KH Sanok 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)