Sport.pl

Noteć Inowrocław - AZS Koszalin 98:78

ERA BASKET LIGA. Po świetnym meczu z mocną Polonią Warszawa nastroje w koszalińskim zespole były bardzo bojowe. W Inowrocławiu akademicy zagrali jednak słabo, a porażka znacznie redukuje ich szanse na grę w play-offach.
- Daliśmy dziś w czwartej kwarcie koncert gry. To było piękne - mówił szczęśliwy trener Noteci Inowrocław Piotr Baran po sobotnim zwycięstwie nad AZS-em Koszalin.

A koncert w tej części gry zaczął Adrian Penland, najlepszy koszykarz meczu, który zdobył na początku siedem punktów (celny rzut za trzy i dwa wykończone kontrataki). Niesamowitą akcją popisał się też Brandon Brown. Grający ze swobodą skrzydłowy (31 punktów: 12/18 za dwa i 1/2 za trzy) trafił z aż siedmiu metrów tuż przed końcem 24-sekundowego czasu. Noteć wygrała pierwsze dwie minuty ostatniej odsłony 12:2 i wybiła koszalinianom nadzieję na zwycięstwo, która zrodziła się w trzeciej kwarcie.

To był bowiem okres przestoju w grze Noteci. AZS wygrał pierwsze pięć minut 14:2 i po trójce Marcina Sroki w 27. minucie koszalinianie objęli prowadzenie 55:54.

- To był trudny dla nas moment. Zbyt łatwo straciliśmy zdobytą wcześniej przewagę - twierdził Baran.

Gospodarze niemal od początku spotkania dominowali. W pierwszej kwarcie gospodarze mieli 120 sekund, w których pięć punktów z rzędu zdobył Tomasz Mrożek, udanie grał w kontrataku Penland i Noteć wygrała ten fragment 12:0, prowadząc już 22:10.

- Ten moment zdecydował o wyniku spotkania. Po ospałym początku pierwsza przebudziła się Noteć. Nasz zryw w trzeciej kwarcie to była tylko chwila - ocenił trener koszalinian Jerzy Olejniczak.

Kluczem do zwycięstwa miało być według Barana zatrzymanie Jovana Zdravkovicia i Antawna Dobiego: - Cały tydzień nad tym pracowaliśmy, ćwicząc obronę przed ich pick-and-roll'ami - stwierdził inowrocławski szkoleniowiec. Plan się udał, bo obaj obrońcy AZS-u, którzy byli autorami zwycięstwa nad Polonią Warszawa, zdobyli w sobotę tylko 18 punktów. Przyćmił ich m.in. Dušan Radovie, który zaliczył aż dziesięć asyst, często efektownie otwierając drogę do kosza swoim partnerom.

NOTEĆ INOWROCŁAW98
AZS KOSZALIN78
Kwarty: 28:17, 18:18, 23:26, 29:17.

Noteć: Brown 31 (1), Penland 30 (4), Mrożek 13 (3), Robak 5, Szubarga 3 oraz Djurie 11, Radovie 5, Zarembski 0, Kuzian 0.

AZS Koszalin: Sroka 16 (1), Miszczuk 8, Zdravkovie 6 (1), Kowalczuk 6, Dąbrowski 4 oraz Dobie 12, Balcerzak 9 (1), Briegmann 8, Celej 7 (1), Bogdan 2, Wiechowski 0.