Sport.pl

Wyniki Grand Prix "Gazety Wyborczej"

Narciarze i snowboardziści rywalizowali na stoku Malta-Ski już po raz czwarty w tym sezonie
Tak duża liczba uczestników spowodowała, że pierwsi zawodnicy musieli ruszyć na trasę już o godz. 7.30 w niedzielę! Byli to studenci, którzy walczyli w ramach Akademickich Mistrzostw Wielkopolski. W "nagrodę" zastali na Malcie niezłe warunki (stok był jeszcze oszroniony), a Piotr Ogarzyński uzyskał nawet najlepszy czas dnia.

Dość zabawnie wyglądał w tej samej kategorii (narty mężczyzn) przejazd Marka Macedulskiego z Politechniki Poznańskiej, który w połowie trasy zgubił jedną nartę i ambitnie postanowił kontynuować przejazd na jednej desce, uzyskując czas powyżej 50 s. Dotarł do mety, wykonując wiele elementów ekwilibrystycznych, częściej obserwowanych w cyrku niż na trasie slalomu. Wzbudziło to ogromny aplauz publiczności.

Następna edycja Grand Prix zostanie rozegrana w lutym, ale o tydzień wcześniej, niż to było zaplanowane, czyli 20 lutego! Wynika to z faktu, że w ostatni weekend lutego w Karpaczu odbędą się XIV Mistrzostwa Wielkopolski w Narciarstwie i Snowboardzie - regionalne eliminacje amatorskich Mistrzostw Polski Family Cup.

Narciarstwo

DZIECI DO LAT 6. Dziewczynki: 1. Małgorzata Sajdak (17.10), 2. Julia Apola (18.18). Chłopcy: 1. Bartosz Wałczyk (19.01), 2. Kajetan Tabaczyński (21.12), 3. Grzegorz Piątkowski (79.87).

DZIECI 7-9 LAT. Dziewczynki: 1. Monika Przygocka (13.73), 2. Weronika Garniewicz (13.80), 3. Klaudia Anastaziak (14.88). Chłopcy: 1. Adam Sobota (13.37), 2. Stanisław Słuchocki (13.64), 3. Adam Cukrowski (13.77). Liga szkolna: 1. SP 6 Poznań (29.59), 2. SP 14 Poznań (30.54), 3. SP 70 Poznań (32.04).

DZIECI 10-12 LAT. Dziewczynki: 1. Katarzyna Szymańska (11.81), 2. Alicja Będkowska (11.91), 3. Iga Bauer (12.12). Chłopcy: 1. Tomasz Szczepański (11.52), 2. Sebastian Wisełka (11.97), 3. Ryszard Krzyżan (12.09). Liga szkolna: 1. SP 38 Poznań (25.01), 2. SP 86 Poznań (25.04), 3. SP 70 Poznań (26.46).

MŁODZIEŻ 13-15 LAT. Dziewczęta: 1. Beata Lipiak (11.82), 2. Joanna Przybył (12.40), 3. Jadwiga Błaszkiewicz (12.43). Chłopcy: 1. Jakub Marchwian (11.01), 2. Patryk Marchwian (11.19), 3. Mateusz Garniewicz (11.36). Liga szkolna: 1. Gimnazjum 57 Poznań (22.20), 2. Gimnazjum 54 Poznań (23.61), 3. Gimnazjum 29 Poznań (25.57).

MŁODZIEŻ 16-19 LAT. Kobiety: 1. Monika Wieczorkiewicz (11.97), 2. Maria Kupińska i Joanna Ponińska (obie 12.36). Mężczyźni: 1. Jakub Zwierzycki (11.12), 2. Jakub Przybył (11.15), 3. Maciej Jachowski (11.23). Liga szkolna: LO 6 Poznań (22.27), 2. LO 1 Poznań (23.76), 3. I Prywatne LO Poznań (23.99).

DOROŚLI 20-34 LATA. Kobiety: 1. Agnieszka Vetulani (12.55), 2. Agata Wypijewska (13.29), 3. Agnieszka Stenzel (13.55). Mężczyźni: 1. Piotr Ogarzyński (10.59), 2. Bartosz Gogolewski (10.99), 3. Tomasz Jęchorek (11.08).

DOROŚLI POWYŻEJ 35 LAT. Kobiety: 1. Ewa Przygocka (15.08), 2. Elżbieta Dudzińska (15.56), 3. Anna Szyfter (16.58). Mężczyźni: 1. Maciej Chlebanowski (11.23), 2. Jerzy Głodek (11.41), 3. Robert Spieczyński (12.12).

Snowboard

DZIECI DO 12 LAT. Chłopcy: 1. Maciej Hańczewski (14.53), 2. Maciej Smaczyński (19.69), 3. Iwo Honckiewicz (20.13). Liga szkolna: 1. SP 65 Poznań (42.13).

MŁODZIEŻ 13-15 LAT. Dziewczęta: 1. Anna Hańczewska (16.47), 2. Hania Leonarska (17.50). Chłopcy: 1. Maciej Baraniak (13.19), 2. Rafał Płaza (13.89), 3. Rafał Sikorski (14.92). Liga szkolna: 1. Społeczne Gimnazjum nr 3 Poznań (29.87), 2. Społeczne Gimnazjum nr 2 Poznań (32.06), 3. Gimnazjum nr 25 Poznań (33.89).

MŁODZIEŻ 16-19 LAT. Kobiety: 1. Paulina Sikora (14.41), 2. Katarzyna Łuczak (15.17), 3. Martyna Pietras (15.90). Mężczyźni: 1. Piotr Hańczewski (13.75), 2. Aleksander Waligóra (13.84), 3. Michał Cynka (15.33). Liga szkolna: 1. LO św. Marii Magdaleny Poznań (29.01), 2. LO 8 Poznań (39.42), 3. LO 1 Poznań (40.42).

Akademickie mistrzostwa Wielkopolski

Narciarstwo - kobiety: 1. Joanna Ponińska, UAM (11.61), 2. Klaudia Klauzińska, AWF (12.67), 3. Ryta Szczepaniak, Politechnika (12.90).

Narciarstwo - mężczyźni: 1. Piotr Ogarzyński, UAM (10.36), 2. Tomasz Jęchorek, WSNHiD (10.52), 3. Bartosz Gogolewski, AWF (10.67).

Snowboard - kobiety: 1. Paulina Sikora, UAM (14.41), 2. Katarzyna Radzikowska, AWF (15.29), 3. Anna Węgrzynek, AWF (15.33).

Snowboard - mężczyźni: 1. Jędrzej Jerzmanowski, UAM (13.43), 2. Michał Cynka, Politechnika (15.33), 3. Radosław Milewski, AWF (15.44).