Tadeusz Dąbrowski przejął drużynę RKS

Jeśli zmianę zaakceptuje PZPN, w Radomsku uda się uratować II ligę
Nie było niespodzianki - walne zgromadzenie członków RKS Radomsko zgodziło się, by stowarzyszenie TED przejęło sekcję piłkarską i miejsce w II lidze. 31 stycznia decyzję podejmie PZPN

Drużynę przekazano wraz z długami wobec piłkarzy, trenerów i innych członków PZPN, w tym m.in. Ślaska Wrocław (za transfer Jarosława Laty). Zobowiązania sięgają miliona złotych. To jedna piąta długów całego klubu. Reszta zaległości (głównie wobec ZUS i Urzędu Skarbowego) pozostała w RKS. Przedstawicielem stowarzyszenia na walnym zgromadzeniu był jego założyciel Tadeusz Dąbrowski, który powiedział, że z drużyna rozpocznie przygotowania najwcześniej 2 lutego. 31 stycznia bowiem Zarząd PZPN zdecyduje, czy możliwe jest przekazanie miejsca w II lidze.

Są na to duże szanse z dwóch powodów: Związkowi przede wszystkim zależy, by zaspokojone zostały roszczenia jego członków, a na to godzi się Dąbrowski; poza tym RKS ma majątek (stadion i tereny w centrum miasta), z którego można pokryć długi wobec ZUS i US.

TED przejmuje także zespoły młodzieżowe, ale być może zlikwiduje zespół rezerw. Stowarzyszenie planuje, by rundę wiosenną dokończyć w składzie, w którym będą zawodnicy do 21 lat. Na razie nie wiadomo, kto będzie trenerem, ani jacy piłkarze będą w zespole.

RKS przekazał także do UMLKS Radomsko sekcję zapasów, podnoszenia ciężarów i tenisa stołowego.