Heko Czermno najlepsze w turnieju halowym w Zagnańsku

Pod znakiem dominacji piłkarzy lidera trzeciej ligi Heko Czermno stał I noworoczny turniej halowy w Zagnańsku. W finałowej czwórce znalazły się oba zespoły z Czermna, a pierwsza drużyna wygrała zawody
W hali w Zagnańsku około 200 kibiców mogło zobaczyć aż 34 mecze. I choć na pierwsze bramki trzeba było trochę poczekać - pierwszy gol padł dopiero w czwartym spotkaniu - to emocji nie brakowało.

W fazie eliminacyjnej największą niespodziankę sprawił A-klasowy Leśnik Zagnańsk, który w pojedynku pierwszych drużyn pokonał 1:0 późniejszego zwycięzcę Heko. W tej samej grupie A prym wiedli piłkarze czwartoligowych Nowin, w składzie z wychowankami Korony Kielce Michałem Rogalą, Rajmundem Kulą (wrócił po pół roku gry w trzecioligowym Hutniku Kraków) czy Łukaszem Szymoniakiem. W grupie B dobrą postawą zaskoczył wicelider klasy okręgowej Zenit Chmielnik. Drużyna z Łukaszem Bujakiem, Tomaszem Lipskim i Krzysztofem Wichą pewnie awansowała do półfinałów z drugim zespołem Heko.

W walce o finał doszło do bratobójczego pojedynku dwóch składów Heko, z którego zwycięsko wyszedł pierwszy, z testowanym piłkarzem Widzewa Łódź Hubertem Robaszkiem.

W bardzo zaciętym finale zmierzyły się pierwsze drużyny Nowin i Heko. Prowadzenie dla czwartoligowców zdobył Rafał Czarnecki, a wyrównał Kamil Zachnik. O zwycięstwie w turnieju decydowały więc rzuty karne, które lepiej wykonywali trzecioligowcy. Ich bramkarz Łukasz Mariak najpierw obronił strzał wybranego potem na najlepszego piłkarza turnieju Rajmunda Kuli, a w ostatniej trzeciej serii pewnie pokonał Grzegorza Chrzanowskiego, dla odmiany najlepszego golkipera zawodów. Królem strzelców z 8 golami został Paweł Zawistowski z Heko II.

Grupa A

1. Nowiny 13 pkt.

2. Heko 10

3. Orlęta 7

4. Leśnik 7

5. Zenit 4

6. Piast 1Grupa B

1. Heko II 13 pkt.

2. Zenit II 10

3. Nowiny II 7

4. Orlęta II 6

5. Piast II 5

6. Leśnik II 0Półfinały: Nowiny I - Zenit II 2:0, Heko I - Heko II 2:1

O III miejsce: Zenit II - Heko II 2:1

Finał: Nowiny I - Heko I 1:1 k. 2:3