Noteć wygrywa z AZS 98:78

- Daliśmy dziś w czwartej kwarcie koncert gry. To było piękne - mówił po zwycięstwie z AZS Koszalin trener inowrocławskich koszykarzy Piotr Baran

A koncert w tej części gry zaczął Adrian Penland, najlepszy koszykarz sobotniego meczu, który zdobył na jej początku 7 punktów (celny rzut za trzy i dwa wykończone kontrataki). Niesamowitą akcją popisał się też Brandon Brown. Grający ze swobodą skrzydłowy (31 pkt, 12/18 za dwa i 1/2 za trzy) trafił aż z 7 metrów tuż przed końcem 24-sekundowego czasu. Noteć wygrała 2 minuty 12:2 i wybiła koszalinianom nadzieję na zwycięstwo, która zrodziła się w trzeciej kwarcie.

To był bowiem okres przestoju w grze Noteci. AZS wygrał pierwsze 5 minut 14:2 i po trafieniu Marcina Sroki za 3 pkt w 27 min, koszalinianie prowadzili 55:54 - To był trudny dla nas moment. Zbyt łatwo straciliśmy zdobytą wcześniej przewagę - mówi Baran.

Niemal od początku spotkania dominowali gospodarze. Najbardziej udane były w pierwszej kwarcie 120 sekund, w których pięć punktów z rzędu zdobył Tomasz Mrożek, udanie grał w kontrataku Penland. Ten okres Noteć wygrała 12:0 i prowadziła już 22:10

- Ten moment zdecydował o wyniku meczu. Po ospałym początku pierwsza przebudziła się Noteć. Nasz zryw w trzeciej kwarcie to była tylko chwila - ocenia spotkanie trener koszalinian Jerzy Olejniczak.

Kluczem do zwycięstwa miało być według Barana zatrzymanie Jovana Zdravkovicia i Antawna Dobiego. - Cały tydzień nad tym pracowaliśmy, ćwicząc obronę przed ich pick and rollami - stwierdził inowrocławski szkoleniowiec. Plan się udał, bo obaj obrońcy AZS, którzy byli autorami zwycięstwa nad Polonią Warszawa zdobyli w sobotę tylko 18 pkt.

W Noteci, poza parą Amerykanów znakomicie zaprezentował się Dušan Radović, który zaliczył aż 10 asyst, często efektownie otwierając drogę do kosza swoim partnerom.NOTEĆ INOWROCŁAW 98