Szósta edycja tenisowego KGHM Polish Indoors

Tenis. Szwajcar Marc Rosset, złoty medalista olimpijski z Barcelony z 1992 roku, będzie największą gwiazdą wrocławskiego challengera ATP - KGHM Polish Indoors. Impreza potrwa ponad tydzień - od 31 stycznia do 6 lutego na kortach w Hali Ludowej i AZS-u Środowisko
W tym roku turniej będzie miał niższą rangę. Wszystko dlatego, że mniejsze pieniądze wyasygnuje sponsor tytularny - KGHM Polska Miedź. Będzie to kwota 75 tys. dolarów plus 25 tys. dolarów tzw. hospitality, co zgodnie z przelicznikiem ATP daje sumę 63 750 euro. Efekt jest taki, że tenisistą najwyżej notowanym w rankingu ATP, który wystartuje we Wrocławiu, będzie... Czech Michal Tabara (84. w rankingu).

Na gwiazdę turnieju organizatorzy kreują jednak 34-letniego Szwajcara Marca Rosseta (217. w rankingu ATP), mistrza olimpijskiego z Barcelony z 1992 roku. Co ciekawe, jego związki z Polską mają swój dramatyczny podtekst. Sześć lat temu, po porażce w US Open, Rosset chciał wracać do domu. Uległ jednak namowom m.in. Wojciecha Fibaka, który zaprosił go na wspólną kolację na Manhattanie. Podczas kolacji Rosset dowiedział się, że jego samolot do Genewy, na który miał rezerwację, rozbił się na Atlantyku. Zginęli wszyscy pasażerowie - 229 osób.

Program turnieju: 29-31 stycznia - turniej eliminacyjny gry pojedynczej i podwójnej (hala AZS Środowisko); 31 stycznia - 2 lutego - 1. runda gry pojedynczej i podwójnej (Hala Ludowa i hala AZS Środowisko); 2-3 lutego - 2. runda gry pojedynczej i ćwierćfinały gry podwójnej (Hala Ludowa i hala AZS Środowisko); 4 lutego - ćwierćfinały gry pojedynczej i półfinał gry podwójnej (Hala Ludowa); 5 lutego - półfinały gry pojedynczej i półfinał gry podwójnej (Hala Ludowa); 6 lutego - finały gry pojedynczej i podwójnej (Hala Ludowa).