Sport.pl

Co słychać u trzecioligowców

Nabierają tempa przygotowania trzecioligowców do rundy wiosennej. W poniedziałek na pierwszych zajęciach po przerwie zameldowali się piłkarze Kmity Zabierzów i rezerw Wisły Kraków. Ci ostatni pod wodzą nowego trenera Jerzego Kowalika.
Dotychczasowy asystent Henryka Kasperczaka w pierwszej drużynie przejął młodych wiślaków po Antonim Szymanowskim. - Na razie poznaję nowy zespół. Zdaję sobie doskonale sprawę, że często w meczach ligowych będą grać inni piłkarze niż ci, którzy trenują w rezerwach - mówi Kowalik o 20 zawodnikach, jacy pojawili się na pierwszych zajęciach. Wisła II gry kontrolne zacznie turniejem halowym w Czańcu (22.01), a następnie spotka się z: GKS-em Tychy (12.02), Puszczą Niepołomice (16.02), Górnikiem Wieliczka (19.02), Trzebinią/Sierszą (23.02) i Lubaniem Maniowy (26.02). 1 marca drużyna Kowalika wyjedzie na dziewięciodniowy obóz do Bielska-Białej.

Natomiast w Sandecji trwają rozmowy w sprawie pozyskania kilku zawodników z niższych lig. Wiele powinno się wyjaśnić w ciągu tego tygodnia. Prowadzony przez Marka Góreckiego zespół opuścił obrońca Dariusz Łukasik, któremu skończyła się umowa z klubem. Robert Mikołajczyk trenuje z Popradem Muszyna i chętnie by się tam przeniósł na półroczne wypożyczenie.

Sądeczanie dogrywają terminarz gier kontrolnych, w planach mają też dziewięciodniowy obóz w okolicach Nowego Sącza.

Nieco poprawiła się fatalna jesienią sytuacja finansowa klubu. - Powoli regulujemy wszelkie zadłużenia. Wraz z miastem podjęliśmy też misję przekształcania Miejskiego Klubu Sportowego Sandecja w Sportową Spółkę Akcyjną. Jest szansa, że latem sprawa zakończy się sukcesem - mówi z nadzieją wiceprezes ds. sportowych klubu Józef Kantor.