Koszykarki Kadusa bardzo blisko czołowej ósemki I ligi

Swoje zrobiły: wygrały ważny mecz w Tczewie. Teraz muszą jeszcze albo same pokonać lidera tabeli, albo liczyć na zwycięstwo Kanii/AZS Toruń w Poznaniu - taki ciąg zdarzeń da bydgoszczankom utrzymanie na zapleczu Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet

Bydgoszczanki nie dały w sobotę żadnych szans drużynie Piątki, grającej bez najlepszej snajperki Agnieszki Saidowskiej. Z każdą kwartą zwiększały przewagę, gromiąc rywalki różnicą 50 pkt! - Wiele akcji dziewczyny kończyły trafieniem po jednym czy góra dwóch podaniach. Po prostu zabiegaliśmy rywalki - cieszył się trener Czesław Woźniak. Nazajutrz jego podopieczne nie sprostały w Białymstoku w zaległym meczu z Włókniarzem. - Trzymaliśmy się do ostatniej minuty, tracąc od czterech do ośmiu punktów, choć udawało o się zbliżyć nawet na punkt. Rywalki zwiększyły przewagę, kiedy za pięć przewinień zeszły z parkietu Magdalena Stawicka i Karolina Szlachta - opowiadał bydgoski szkoleniowiec Przed finałową kolejką Kadus utrzymuje czwartą pozycję w grupie - ostatnią dającą spokojny byt i prawo gry miejsca 1-8 z czołową czwórką grupy południowej. Wyprzedza MUKS Poznań i AZS UW, z którymi ma lepszy bezpośredni bilans (3:1), a to decyduje o kolejności w tabeli w przypadku równej liczby punktów. Kadus dopiero w niedzielę podejmuje Unię Swarzędz, więc będzie już wiedział, czy MUKS poradził sobie z toruniankami Kanię/AZS i czy AZS UW ograł Piątkę.

Wyniki meczów

PIĄTKA TCZEW - KADUS 48:98 (12:23, 9:17, 15:32, 12:26)

Kadus: Kostencka 22 (2), Nieznalska 16, Stawicka 15, Jaworska 6, Sobczak 4 oraz Szlachta 17 (1), Myśków 9, Żołądkiewicz 7, Lis 2, Kuczyńska 0

WŁÓKNIARZ BIAŁYSTOK - KADUS 70:54 (18:14, 18:13, 16:16, 18:11)

Kadus: Jaworska 16 (1), Kostencka 12, Nieznalska 9, Stawicka 4, Szlachta 2 oraz Żołądkiewicz 8, Myśków 3, Sobczak i Lis 0

Pozostałe wyniki: Unia Swarzędz - Pogoń Siedlce 81:15, Włókniarz Białystok - MUKS Poznań 74:56, mecz zaległy Pogoń - MUKS 54:100