Białostoczanie w mistrzostwach świata juniorów w short-tracku

Dwa miejsca w półfinale 1500 metrów - to dorobek łyżwiarzy Juvenii Białystok w pierwszym dniu mistrzostw świata juniorów w Belgradzie

Wśród polskich juniorek na tym dystansie najlepiej wypadła Karolina Regucka z Juvenii, która w półfinale zajęła ostatnie, szóste miejsce. Do półfinału juniorów dostał się inny reprezentant Juvenii Jakub Jaworski, po tym, jak wygrał bieg ćwierćfinałowy. Ale do fazy finałowej już nie awansował, bo w swoim wyścigu został zdyskwalifikowany.

Wczoraj wieczorem na starcie stanęły też sztafety, które rozegrały biegi eliminacyjne na 2000 m. Polki odpadły w eliminacjach, przegrywając z reprezentacjami Chin i Korei. Lepiej poszło na tym dystansie juniorom, na których dobry start liczy zwłaszcza dyrektor SMS-u w Białymstoku Janusz Bielawski. Polacy w składzie: Jaworski, Dariusz Kulesza (Juvenia) i Adam Filipowicz (Błyskawica Toruń, uczeń SMS) w eliminacjach nie zawiedli. Wygrali bieg pokonując m.in. Włochów oraz Anglików i awansowali do ćwierćfinałów. Dalszy ciąg rywalizacji sztafet oraz biegi na 500 i 1000 m zaplanowano na dziś i jutro.