Piłkarze Polonii Przemyśl i Stali Stalowa Wola rozpoczęli przygotowania

PIŁKA NOŻNA. III LIGA. We wtorek przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli piłkarze Tłoków Gorzyce i Stali Rzeszów. W środę treningi wznowili zawodnicy Polonii Przemyśl i Stali Stalowa Wola.
Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli piłkarze Polonii Przemyśl przez pierwsze trzy dni będą trenować na sali. - Będzie to pewnego rodzaju przetarcie dla zawodników. A od przyszłego tygodnia ruszamy już z zajęciami na pełnych obrotach - mówi szkoleniowiec Polonii Paweł Strzelecki.

Wśród trenujących zabrakło bramkarza Macieja Szramowiata, który jednak jest związany z Polonią długoletnim kontraktem oraz Waldemara Jarocha, który zwolnił się z treningu w związku z pracą zawodową. Z nowych zawodników w pierwszych zajęciach uczestniczył tylko Andrzej Kot. - W czwartek ma dojechać Robert Drąg, a w poniedziałek Mariusz Sawa - tłumaczy Strzelecki. W treningu uczestniczyli także Janusz Hynowski oraz Marek Rybkiewicz, którzy mieli propozycje z innych klubów i do tej pory nie zaakceptowali nowych warunków finansowych przedstawionych przez klub. - Dopiero w czwartek mają się z nimi zapoznać i pewnie wtedy podejmą decyzję odnośnie swojej gry w Polonii. Więcej powinno być wiadomo na początku przyszłego tygodnia - twierdzi Strzelecki.

Także w środę treningi rozpoczęli zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli piłkarze Stali Stalowa Wola. Na pierwszych zajęciach oprócz Antoniego Ślusarczyka, Pawła Oczkowskiego (obaj odeszli do Janowianki) oraz Marka Drozda (Heko Czermno) zabrakło także kontuzjowanego Andrzeja Kasiaka oraz Łukasza St ręciwilka, którego zatrzymały obowiązki szkolne.

Z nowych twarzy na treningu pojawił się były piłkarz Stali Tadeusz Krawiec, który ostatnio występował w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Tłokach Gorzyce i Radomsku. Być może w przyszłym tygodniu w Stalowej Woli pojawią się Kamil Drej (Kolporter Korona Kielce, a ostatnio Wierna Małogoszcz), Mieczysław Ożóg (Unia Nowa Sarzyna), Jacek Matyja i Jacek Maciorowski (obaj Pogoń Staszów) oraz Marek Młynnik (Olimpia Elbląg).

Tłoki bez Zawadzkiego

Zespół Tłoków Gorzyce opuścił wychowanek Wisły Kraków Dariusz Zawadzki. - W rozmowie ze mną Darek stwierdził, że jest zmuszony opuścić Gorzyce z powodów osobistych - powiedział trener Tłoków Tomasz Tułacz. Nieoficjalnie wiadomo, że Zawadzki dostał propozycję przejścia do Kmity Zabierzów.